PGE Ekstraliga: Czas na walkę o medale! Piątkowe emocje w Gorzowie i Toruniu

Fot. Patryk Kowalski

Rozpoczynamy walkę w strefie medalowej PGE Ekstraligi. W piątek rozegrane zostaną pierwsze dwa spotkania półfinałowe. Na początek, w Gorzowie Wlkp., pod taśmą staną żużlowcy miejscowej MOJE BERMUDY STALI i ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa. Chwilę później na toruńskiej Motoarenie zmierzą się ekipy FOR NATURE SOLUTIONS APATORA i MOTORU Lublin. Transmisje z obu meczów kolejno w ELEVEN SPORTS 1 i CANAL+ SPORT 5 oraz w aplikacji CANAL+ Online.

Ku zaskoczeniu wielu osób, osłabiona brakiem Andersa Thomsena i Martina Vaculika gorzowska MOJE BERMUDY STAL znakomicie poradziła sobie na Motoarenie i w efekcie w pełni zasłużenie wygrała dwumecz z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM. Dzięki temu już w piątek podopieczni Stanisława Chomskiego przystąpią do walki o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Co prawda, gorzowianie w dalszym ciągu pojadą bez kontuzjowanego Thomsena, ale już w pełni sprawnym i skutecznym Vaculikiem. Do tego niezawodny Bartosz Zmarzlik, waleczny Szymon Woźniak i nieprzewidywalny Wiktor Jasiński.

Mecz zapowiada się niezwykle interesująco, bo rywalem będzie ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa. Drużyna, która po pierwsze, jako jedyna pokonała w rundzie zasadniczej lidera rozgrywek MOTOR Lublin, a po drugie, prezentująca się zdecydowanie lepiej, niż miało to miejsce jeszcze kilka tygodni temu. Świetną formę prezentuje przede wszystkim Kacper Woryna, który kilka dni wcześniej przedłużył kontrakt z częstochowskim klubem, a solidnym wsparciem wreszcie jest także junior Jakub Miśkowiak. Smaczku tej rywalizacji niech doda jeszcze fakt, że w sezonie zasadniczym w dwumeczu obu zespołów padł remis (90:90). Kto więc zwycięsko wyjdzie z półfinałowej batalii?

02.09, godz. 18:00 MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp. – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
Transmisja: ELEVEN SPORTS 1, Canal+ Online
Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Rafał Dobrucki
Komentarz: Michał Korościel, Maciej Markowski
Reporterzy: Anita Mazur, Tomasz Lorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Paweł Stangret

W drugim półfinale najlepsza drużyna rundy zasadniczej, MOTOR Lublin, zawita do Torunia, gdzie zmierzy się z czwartą ekipą po tej części sezonu. FOR NATURE SOLUTIONS APATOR dostał się do półfinałów PGE Ekstraligi z pozycji Lucky Losera, czyli najlepszej drużyny spośród tych, które poległy w ćwierćfinale. To oznacza, że aby myśleć o czymś więcej niż walka o brązowy medal, zespół z Torunia musi pokazać się z lepszej strony niż w dwumeczu z gorzowską MOJE BERMUDY STALĄ. O ile na Motoarenie postawa zawodników Roberta Sawiny wygląda całkiem nieźle, to już ich forma na wyjazdach może budzić spore obawy toruńskich kibiców. Żeby wygrać z MOTOREM, będzie potrzebna solidna zaliczka przed niedzielnym rewanżem. O taką będzie trudno.

Lublinianie niezależnie na jakim torze startują są drużyną kompletną. Co prawda, ostatnio różnie bywa z punktami juniorów Mateusza Cierniaka i Wiktora Lamparta, ale jednak nawet w tym przypadku to wciąż bardzo ważne składniki całego wyniku zespołu. W obu ćwierćfinałach młodzieżowcy MOTORU zdobyli 13 punktów, co wcale nie jest wynikiem marginalnym. Ponadto, w bardzo dobrej i równej formie jest trio Mikkel Michelsen, Dominik Kubera i Jarosław Hampel, a przecież bardzo skutecznie potrafi jeździć także Maksym Drabik. To powoduje, że to właśnie goście są faworytem tego dwumeczu. Dwumeczu, który w rundzie zasadniczej wygrali aż 26 punktami. Czy tym razem będzie inaczej?

02.09, godz. 20:30 FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – MOTOR Lublin
Transmisja: CANAL+ SPORT 5, Canal+ Online
Studio: Marcin Majewski, Tomasz Gollob
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporterzy: Mateusz Kędzierski, Łukasz Benz

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Rafał Martuszewski