PGE Ekstraliga: brązowy medal dla BETARD Sparty Wrocław!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Dla BETARD Sparty Wrocław, jak i ich rywali z Zielonej Góry było to już ostatnie ściganie w sezonie 2020 PGE Ekstraligi. Rewanżowe spotkanie o brązowy medal na stadionie Olimpijskim skończyło się wynikiem 50:40, a to oznacza, że na trzecim miejscu rok kończą wrocławianie. Czwartą lokatę zajął RM SOLAR Falubaz Zielona Góra.

Spotkanie rozpoczęło się zwycięstwem BETARD Sparty, która potem stopniowo zwiększała swoją przewagę, żeby w 13. biegu rozstrzygnąć walkę o medal. Mimo, iż zielonogórzanie starali się jak mogli, aby dogonić rywali, to nawet wygranie poprzedniego spotkania nie pomogło im w tej walce i RM SOLAR Falubaz stracił przewagę pięciu punktów z pierwszego starcia.

U gospodarzy świetnie zaprezentował się Chris Holder, który przywiózł aż 14 punktów i miał okazje pojechać w biegach nominowanych, jak również zostać Rajderem meczu. W przypadku RM SOLAR Falubazu Zielona Góra bezbłędnie zaprezentował się Martin Vaculik, który zanotował w tym spotkaniu komplet 18 punktów. Nie był to udany mecz dla Patryka Dudka, który przywiózł jedynie dwa „oczka”. W pierwszym z biegów nominowanych szansę pojechania dostali zielonogórscy juniorzy, w którym wspaniale udało im się dowieźć wygraną 4:2 po walce z parą Janowski – Bewley.

Pełna relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

Nikola Łączka