PGE Ekstraliga: BETARD Sparta Wrocław z awansem po emocjonującym pojedynku w Rybniku!

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

Gospodarze kąsali i pokazali charakter, jednak kibice ELTROX Włókniarza Częstochowa muszą obejść się smakiem. BETARD Sparta Wrocław pokonała PGG ROW Rybnik 51:39. Dzięki zwycięstwu wrocławianie awansowali na 3. miejsce w tabeli i w półfinale zmierzą się z MOJE BERMUDY Stalą Gorzów.

Zawody obfitowały w groźne starcia i kilka efektownych mijanek. Gospodarze długo stawiali opór, lecz goście systematycznie punktowali, pieczętując zwycięstwo w pierwszym biegu nominowanym. Kompletny występ zaliczył Tai Woffinden, który zdobył 13 punktów i 2 bonusy, a dodatkowo z ogromną przewagą został wybrany Rajderem meczu. Szybkość odnalazł też Max Fricke (12+1), a swoje zrobił Maciej Janowski (10+1).

Wśród gospodarzy nareszcie można było podziwiać szybkiego Kacpra Worynę (12), który to tylko w jednym z biegów nie przywiózł żadnych punktów. 8 „oczek” i bonus po stronie Michała Szczepaniaka, a 8 punktów zdobył też Robert Lambert. Dobry występ zaliczył też Mateusz Tudzież, który w 4 startach zdobył 4 punkty i 3 bonusy.

Tym samym zakończyła się runda zasadnicza PGE Ekstraligi. Rybniczanie porażką z wrocławianami pożegnali się z najlepszą ligą świata, a BETARD Sparta rzutem na taśmę awansowała z 6. pozycji na 3. Wielkie emocje w rundzie finałowej już w najbliższą niedzielę!

Pełna relacja z meczu TUTAJ.

Błażej Kowol