PGE Ekstraliga: BETARD Sparta Wrocław wygrywa w Grudziądzu. Wrocławianie wciąż w grze

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

BETARD Sparta Wrocław z nożem na gardle jechała na spotkanie do Grudziądza na mecz z MRGARDEN GKM. Wrocławianie potrzebowali zwycięstwa, aby wciąż zachować szansę na awans do fazy finałowej i swoje zadanie wykonali w stu procentach. Goście wygrali przy ul. Hallera 4 54:36 i awansowali na piątą lokatę w tabeli.

Wśród gospodarzy prym wiedli Rajder spotkania, Artem Laguta, którego pokonać zdołał tylko Tai Woffinden w ostatnim biegu i Nicki Pedersen, zdobywca 10 punktów. Tym razem zabrakło punktów Kennetha Bjerre, który w sześciu biegach zdobył 7 punktów i bonus.

Tymczasem wrocławska ekipa odjechała bardzo równie spotkanie. Najlepiej punktował Tai Woffinden, który zdobył 12 punktów. Gleb Chugunov zdobył 10 punktów i 2 bonusy. Maciej Janowski przywiózł natomiast 10+1, a swoją cegiełkę dołożyli też Max Fricke (9+1) i Chris Holder (9+2). Spartanie punktowali więc systematycznie i stosunkowo łatwo rozprawiali się z grudziądzkim zespołem.

Sytuacja przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej jest więc pasjonująca. O dwa miejsca walczą jeszcze cztery zespoły. W poniedziałek (14 września) po spotkaniu w Rybniku wszystko będzie już więc jasne.

Pełna relacja z Grudziądza TUTAJ.

Błażej Kowol