PGE Ekstraliga: BETARD Sparta Wrocław rozpoczęła sezon pewnym zwycięstwem

Fot. Ewelina Włoch
Fot. Ewelina Włoch

W piątkowy wieczór zainaugurowano sezon 2021 PGE Ekstraligi we Wrocławiu. Miejscowa BETARD SPARTA podejmowała EWINNER APATOR Toruń i zwyciężyła 51:39. Znakomicie zaprezentowali się m.in. Janowski (11+1), Tai Woffinden (12+1). Z drużyny gości najlepsi okazali się Lambert (11+1) i J. Holder (10+2).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się bez większych niespodzianek, bo już w inauguracyjnym biegu, trzy „oczka” dowiózł Janowski. Wyścig juniorski pewnie wygrała para gospodarzy. Dopiero w trzecim biegu doszło do przełamania. Chris Holder pomknął po zwycięskie punkty i skutecznie odpierał ataki Taia Woffindena. Zwieńczeniem pierwszej serii była wygrana debiutującego w barwach wrocławskiej drużyny, Artema Laguty, po tym jak Jack Holder miał problemy z opanowaniem swojego motocykla i spadł z pierwszej pozycji. Ostatecznie młodszy z braci Holderów odpierał ataki Michała Curzytka i dowiózł dwa punkty.

W dalszej odsłonie spotkania gospodarze bardzo dobrze radzili sobie z beniaminkiem. Goście dopiero w biegu dziewiątym walczyli o zwycięstwo, jednak szybko Janowski odmienił losy tego wyścigu, gdy przedarł się przed parę gości. W biegu dziesiątym znakomicie za to poradził sobie Daniel Bewley, który bez problemu zapisał na swoim koncie trzy „oczka”.

Dopiero w wyścigu 11., goście wysunęli się na podwójne prowadzenie i pewnie je dowieźli, skutecznie broniąc się przed Maciejem Janowskim, któremu nie udało się rozdzielić torunian. W biegach nominowanych górą okazali się Robert Lambert i Jack Holder, a cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 51:39.

Pełna relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

Julia Pożarlik