PGE Ekstraliga: Bardzo ważny mecz w Lublinie, szlagier w Lesznie

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Dwa różne bieguny – tak w największym skrócie można określić to, co będzie się działo na torach PGE Ekstraligi w niedzielę. Do rywalizacji przystąpią bowiem drużyny, które zajmują skrajnie różne miejsca w tabeli.

Niedzielne emocje rozpoczną się w Lublinie, gdzie miejscowy SPEED CAR Motor podejmie GET WELL Toruń. Dla gości będzie to mecz z gatunku tych o wszystko, gospodarze z kolei przystąpią do niego wzmocnieni obecnością Grigorija Laguty, z kolei w składzie torunian nie ma Norberta Kościucha, a decyzją zarządu, zespołu w tym spotkaniu nie poprowadzi Jacek Frątczak. Lublinianie do tej pory zapisali na swoim koncie 2 punkty, żużlowcy z Torunia natomiast przegrali wszystkie swoje dotychczasowe spotkania.

Jeżeli nie dojdą do skutku eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Krakowie, które zaplanowane są na 25 maja (startują W. Lampart i Trofymov) i przełożone zostaną na następny dzień, wówczas mecz ten zostanie odwołany. Komunikat TUTAJ.

16:30 SPEED CAR MOTOR Lublin – GET WELL Toruń
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Komentatorzy: Sergiusz Ryczel, Dawid Stachyra
Studio: Michał Łopaciński, Tomasz Piszcz
Reporterzy: Mateusz Kędzierski, Jakub Zborowski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Bilety: normalny od 40 zł, ulgowy od 30 zł

Wisienką na żużlowym torcie zamykającą szóstą kolejkę PGE Ekstraligi będzie pojedynek na szczycie rozgrywek. FOGO Unia Leszno podejmie na Smoczyku STELMET Falubaz Zielona Góra. Obie drużyny dzielą w tabeli dwa meczowe punkty.  Leszczynianie do tej pory są zdecydowanymi liderami rozgrywek, notując pewne zwycięstwa. Ekipa Adama Skórnickiego będzie miała w niedzielę szansę na przerwanie dobrej passy mistrza Polski. W razie powodzenia tej misji, zielonogórzanie obejmą prowadzenie w tabeli. Emocje gwarantowane!

19:00 FOGO Unia Leszno – STELMET Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Studio: Gabriel Waliszko, Piotr Świderski
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Maciej Głód, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: normalny od 32 zł, ulgowy od 22 zł

20:45 Magazyn PGE Ekstraligi
LIVE nSport+

Prowadzący: Marcin Majewski
Goście: Leszek Demski, Tomasz Gollob, Stanisław Chomski, Jacek Gajewski

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania