PGE Ekstraliga: Artem Laguta nie może się doczekać wyjazdu na wrocławski tor

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W rozmowie z oficjalnym portalem BETARD Sparty, nowy zawodnik wrocławskiego klubu opowiedział o swoich indywidualnych przygotowaniach do sezonu, a także wspominał ostatnie wakacje. Nie zabrakło również tematu wyjazdu na tor – Laguta zaznaczył, że jest gotowy do treningów na Stadionie Olimpijskim.

Dwa tygodnie temu byłem we Włoszech, a dokładnie na torach w Ottobiano i Dorno. Byłem tam ze swoim mechanikiem, a na miejscu spotkaliśmy sporo motocyklistów z Włoch czy Francji. Oni jeżdżą na naprawdę wysokim poziomie. Mieliśmy tam bardzo dobre warunki do jazdy, tor był codziennie wyrównywany.  Według mnie te włoskie tory to najlepsze miejsce do jazdy na motocrossie w okresie przygotowawczym do sezonu żużlowego – powiedział Artem Laguta dla wts.pl.

W zasadzie jesteśmy już gotowi do rozpoczęcia sezonu. Niemal wszystko mamy zapięte na ostatni guzik, czekamy jeszcze tylko na takie rzeczy, jak kevlary i osłony motocykli. Mój warsztat powiększył się o dwa nowe silniki. W poprzednim roku miałem ich siedem, w sezonie 2021 będę miał ich dziewięć. Bardzo chciałbym już wyjechać na tor żużlowy. Czekam z niecierpliwością na moment. Czekam tylko na sygnał z klubu i ruszam do Wrocławia. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mogli odpalić motocykle – zaznaczył żużlowiec BETARD Sparty Wrocław.

Cały wywiad dostępny jest na stronie klubu.