PGE Ekstraliga 2020: Zwycięstwo mistrzów Polski na inaugurację sezonu w Gorzowie

W niedzielnym spotkaniu inaugurującym rozgrywki PGE Ekstraligi w Gorzowie, MOJE BERMUDY Stal Gorzów przegrała z FOGO Unią Leszno 41:49. Mimo pustych trybun stadionu im. Edwarda Jancarza, zawodnicy zagwarantowali widzom telewizyjnym emocjonujące spotkanie i zaostrzyli apetyty kibiców na ich powrót na trybuny najlepszej żużlowej ligi świata.

Mecz rozpoczął się niefortunnie dla mistrza Świata Bartosza Zmarzlika, który dotknął taśmy w pierwszym biegu. W biegu juniorskim natomiast walkę o drugą pozycję stoczyli Dominik Kubera i Rafał Karczmarz, który obronił dwa punkty.

Doskonałą reklamę żużla pokazali w biegu siódmym Zmarzlik i Piotr Pawlicki, których walka o pierwszą pozycję w mediach społecznościowych została już okrzyknięta biegiem sezonu. W wyścigu dziesiątym goście powiększyli systematycznie rosnącą przewagę do dziesięciu punktów, którą gorzowianie zdołali zniwelować w biegach nr 11 i 14. W drugim biegu nominowanym taśmy dotknął Krzysztof Kasprzak i jadący w jego miejsce Rafał Karczmarz wraz z Andersem Thomsenem nie nawiązali walki ze świetnie dysponowanymi Emilem Sayfutdinovem i Piotrem Pawlickim.

Najwięcej punktów po stronie gospodarzy zdobyli Zmarzlik i Thomsen (obaj po 10+1 punktów). Wśród gości najlepiej punktował Piotr Pawlicki zdobywając 14 punktów i tytuł Rajdera Meczu.

Pełna relacja i wyniki szczegółowe dostępne są TUTAJ.

Krzysztof Frączek