PGE Ekstraliga 2020: Pojedynek w dolnej części tabeli i mecz kolejki

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Po pewnym zwycięstwie Leszna i emocjach do ostatniego biegu w Zielonej Górze, przyszła pora na zwieńczenie trzeciej kolejki PGE Ekstraligi. Stanie się to za sprawą spotkań drużyn, które punktów potrzebują jak powietrza oraz ekip, które w perspektywie całego sezonu są upatrywane jako te, które mają szansę zająć miejsce na podium.

Nie tak początek sezonu wyobrażali sobie gorzowianie. Po dwóch kolejkach PGE Ekstraligi dziewięciokrotni Drużynowi Mistrzowie Polski są w tej samej sytuacji, co ich niedzielni rywale, nie mając na swoim koncie punktów. Będzie to zatem pojedynek drużyn okupujących dwa ostatnie miejsca w tabeli, a porażka postawi rybniczan lub gorzowian w bardzo trudnej sytuacji na krótko po rozpoczęciu sezonu. Goście będą co prawda faworytem tego spotkania, tym bardziej, że w niedzielę będą już mogli skorzystać z usług Nielsa Kristiana Iversena, ale to nie oznacza, że podopieczni trenera Lecha Kędziory tanio sprzedadzą skórę. Sytuacja w Rybniku jest trudna do pozazdroszczenia, co pokazało chociażby spotkanie prezesa Krzysztofa Mrozka z kibicami, a ewentualna porażka na własnym torze bardzo mocno pokrzyżuje plany PGG ROW-u. Na domiar złego, gospodarze nie będą mogli skorzystać z usług kontuzjowanego Andzeja Lebedevsa, który do tej pory legitymował się trzecią średnią biegopunktową w drużynie (1,571). Czy zatem MOJE BERMUDY Stal Gorzów wykorzysta nadarzającą się szansę, i wyjedzie ze Śląska z tarczą?

16:30 PGG ROW Rybnik – MOJE BERMUDY Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Sergiusz Ryczel
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Bajerski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Maciej Głód

PGE Ekstraliga 2020: Zapowiedź #RYBGOR

Mecz o przełamanie się w sezonie. PGG KS ROW Rybnik – MOJE BERMUDY Stal Gorzów LIVE w nSport+ 📺#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Czwartek, 25 czerwca 2020

Po emocjach w Rybniku przyjdzie czas na główne danie niedzielnego ścigania, czyli pojedynek ELTROX Włókniarza Częstochowa z BETARD Spartą Wrocław. Do tej pory rozgrywki sezonu 2020 pokazują kibicom, że mecze kończą się dość dużymi różnicami punktowymi na korzyść gości lub gospodarzy. Wyjątkiem był pojedynek gorzowsko-leszczyński z pierwszej oraz zielonogórsko-grudziądzki z bieżącej kolejki. Wieczorny mecz ma z pewnością szansę dołączyć do wymienionych dwóch spotkań, dostarczyć kibicom ogromu emocji i zakończyć się na tzw. „styku”. Gospodarze na pewno zrobią wszystko, aby podtrzymać zwycięską passę i nie pozwolić liderom z Leszna odskoczyć w tabeli. Nie bez powodu w pierwszej piątce najskuteczniejszych zawodników sezonu 2020 jest trzech żużlowców z Częstochowy. W tym samym zestawieniu, w pierwszej dziesiątce jest tylko dwóch jeźdźców z Wrocławia. Czy statystyczne dane przełożą się na wynik na torze?

19:15 ELTROX Włókniarz Częstochowa – BETARD Sparta Wrocław
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Michał Łopaciński
Komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Ponad 23.500 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania