PGE Ekstraliga 2020: niedzielne zmagania w Rybniku i Gorzowie

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Czekaliśmy na to bardzo długo, i wreszcie się doczekaliśmy. W piątek po raz pierwszy mogliśmy poczuć żużlowe emocje. Co prawda tylko połowicznie, ponieważ rywalizacja częstochowian z grudziądzanami nie doszła do skutku, ale dzięki temu kibice jeszcze bardziej ostrzą sobie apetyt na niedzielne ściganie w Rybniku i Gorzowie.

Wspomniane apetyty na pewno są wyostrzone do granic możliwości w PGG ROW-ie Rybnik. Podopieczni Lecha Kędziory wracają w szeregi PGE Ekstraligi po trzyletniej przerwie, i z pewnością zrobią wszystko, aby dać swoim kibicom powody do radości. Na tych ostatnich mogą bez wątpienia liczyć, mimo że trybuny przy Gliwickiej nie będą się mogły zapełnić amatorami czarnego sportu.

Inauguracja sezonu nie będzie dla beniaminka łatwa, między innymi ze względu na kontuzję swojego juniora, Przemysława Giery, który po upadku na treningu będzie musiał odpocząć od żużla przez kilka najbliższych tygodni. Ciężar zdobywania punktów na swoje barki będą musieli wziąć Troy Batchelor, Vaclav Milik czy kapitan rybniczan Kacper Woryna.

Patrząc na siłę rażenia obu zespołów wydaje się, że silniejszym składem dysponuje RM SOLAR Falubaz Zielona Góra, którzy są już zaprawieni w ekstraligowych bojach. Martin Vaculik, Piotr Protasiewicz czy Patryk Dudek na pewno będą chcieli rozpocząć sezon z wysokiego „C” i wrócić na Wrocławską 69 z tarczą. Czy im się to uda? Odpowiedź poznamy już w niedzielne popołudnie!

16:30 PGG ROW Rybnik – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Bajerski
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Popołudniowa, niedzielna przystawka będzie jedynie wstępem do wieczornego dania głównego, czyli spotkania w Gorzowie Wielkopolskim. FOGO Unia Leszno dość długo musiała dopinać ostatnie szczegóły związane z tegorocznym składem, finalnie jednak utrzymano trzon drużyny, która w 2019 roku, trzeci raz z rzędu, świętowała Drużynowe Mistrzostwo Polski. Leszczynianie do Gorzowa jadą w pełnym składzie – takiego komfortu nie mają niestety gospodarze, którzy w niedzielę będą musieli radzić sobie bez Nielsa Kristiana Iversena. Kibice MOJE BERMUDY Stali zadają sobie zatem pytanie, na jaki manewr taktyczny zdecyduje się trener Stanisław Chomski, mający do wyboru zastępstwo zawodnika lub sięgnięcie po usługi Kamila Brzozowskiego. Rok temu gorzowska Stal pokonała na własnym torze leszczynian minimalną różnicą punktów (46:44). Czy w niedzielę Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak i Krzysztof Kasprzak również poprowadzą gospodarzy do zwycięstwa inaugurującego sezon?

19:15 MOJE BERMUDY Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Ponad 16.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do inauguracji PGE Ekstraligi w grze Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania