PGE Ekstraliga 2020: Kompletny Laguta to za mało. Pewna wygrana ELTROX Włókniarza

W piątek plany pokrzyżowała pogoda. Jednak w poniedziałek nic nie stanęło na przeszkodzie, aby w Częstochowie rozegrano pierwszy w tym sezonie żużlowy spektakl. ELTROX Włókniarz Częstochowa podjął MRGARDEN GKM Grudziądz i od początku mecz ułożył się pod dyktando gospodarzy, którzy pewnie zdobyli dwa punkty do tabeli PGE Ekstraligi.

Przełożone piątkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 53:37. Swoją postawą zaskoczył wszystkich junior gospodarzy – Mateusz Świdnicki. Nie tylko zdobył 6 punktów, ale przede wszystkim pokonał na torze Kennetha Bjerre oraz Przemysława Pawlickiego, wykazując się świetną umiejętnością walki, ale i defensywy. Na długo w pamięci każdego pozostanie również występ Artema Laguty, który na częstochowskim owalu wywalczył komplet – 18 punktów, pozostając całkowicie nieuchwytnym dla rywali.

Ważne punkty dla gospodarzy przywieźli także Leon Madsen (12 punktów), Jason Doyle (10+2) oraz Fredrik Lindgren (10+3). Po stronie MRGARDEN GKM Grudziądz wsparciem dla Artema Laguty był Nicki Pedersen, który podczas spotkania zdobył 8 +1 punktów.

Pełna relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

 

Agnieszka Zimnoch