PGE Ekstraliga 2019: Czas na finałowe rozstrzygnięcia!

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

8 drużyn, 64 spotkań, blisko 6 miesięcy rywalizacji – tak w skrócie i w cyfrach wyglądał sezon 2019 w PGE Ekstralidze. Dziś zapadną w niej decydujące wyniki. Dowiemy się kto powiesi na swoich szyjach medale, a kto będzie musiał się zadowolić czwartym miejscem. Czas na finałowe rozstrzygnięcia! Transmisje LIVE w Eleven Sports 2 (z Zielonej Góry) i nSport+ (z Leszna), gdzie po meczu emitowany będzie magazyn prosto ze stadionu.

Ostatnie akordy sezonu 2019 rozpoczną się w Zielonej Górze, gdzie gospodarze podejmą gości z Częstochowy. I trzeba przyznać, że zielonogórzan czeka bardzo ciężka przeprawa. Tydzień temu pod Jasną Górą przegrali bardzo wyraźnie (33:57) i wszystko wskazuje na to, że to właśnie w Częstochowie będą się cieszyć z brązowych medali w tym roku. Dla STELMET Falubazu taki rezultat na finisz sezonu z pewnością będzie rozczarowaniem, ale trzeba też pamiętać, że gospodarze niedzielnego meczu pod koniec sezonu stracili jednego ze swoich liderów, Nickiego Pedersena. ForBET Włókniarz z kolei przyjadą do Zielonej Góry może z nieco zmęczonym, ale na pewno zadowolonym Leonem Madsenem, który wcześniej słuchał duńskiego hymnu po wygraniu 2019 Adrian Flux British FIM SGP w Cardiff.

godz. 16:00 STELMET Falubaz Zielona Góra – forBET Włókniarz Częstochowa
Pierwszy mecz: 33:57
LIVE Eleven Sports 2 (studio od 15:45)

Studio: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński, Przewodniczący Jury: Andrzej Polkowski, Komisarz Techniczny: Rafał Wojciechowski
Bilety: normalny od 30 zł, ulgowy od 20 zł do kupienia TUTAJ

Rywalizacja w Zielonej Górze będzie preludium i wstępem do tego, na co kibice czekają niecierpliwie cały sezon. Już około 19.30 temperatura w Lesznie osiągnie stadium wrzenia, a leszczyński stadion będzie wypełniony do ostatniego fanami spragnionymi emocji na najwyższym poziomie. FOGO Unia Leszno będzie bronić na własnym torze czteropunktowej przewagi wywiezionej ze stadionu we Wrocławiu tydzień temu, i na pewno zrobi wszystko, aby po raz trzeci z rzędu wzbogacić klubową gablotę o nowe trofeum. Leszczynianie już zdążyli przyzwyczaić kibiców do tego, że są najrówniejszą drużyną w przekroju całego sezonu, i pewnie zmierzają po kolejny mistrzowski tytuł. Czy BETARD Sparta Wrocław stanie najlepszej drużynie rundy zasadniczej w drodze na żużlowy szczyt? Odpowiedź poznamy już wieczorem.

godz. 19:30 FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław
Pierwszy mecz: 47:43
LIVE nSport+ (studio od 18:45)

Studio: Marcin Majewski, goście: Leszek Demski, Grzegorz Zengota
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporterzy: Łukasz Benz, Jakub Zborowski, Dawid Stachyra (sprawy sprzętowe)

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak, Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek, Komisarz Techniczny: Błażej Demski

Podczas transmisji w nSport+ będzie można śledzić ujęcia z dwóch dronów (jeden poza stadionem z ujęciami z góry, drugi dron racer – jak w przypadku meczu we Wrocławiu). Poza tym będą również ujęcia z line cam. Szykuje się ponownie wielki spektakl telewizyjny!

O 21:30, po finałowym meczu w Lesznie, w nSport+ emitowany będzie Magazyn PGE Ekstraligi LIVE podsumowujący spotkania o medale prosto ze stadionu im. Alfreda Smoczyka. W trakcie niego wybierany będzie Rajder Finałów – post na stronie nSport+ na portalu Facebook. Rajderami pierwszych meczów zostali Janusz Kołodziej oraz Leon Madsen.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

7 października odbędzie się Gala PGE Ekstraligi 2019, na której poznamy najlepszego polskiego i zagranicznego zawodnika oraz niespodziankę tegorocznego sezonu najlepszej żużlowej ligi świata. Kibice PGE Ekstraligi w głosowaniu wybiorą również najlepszego juniora, trenera oraz najładniejszy wzór kevlaru. Głosowanie odbywa się na stronie www.speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Kibice głosować mogą do 23 września do godziny 23:59.

Tomasz Kania