Pewny triumf APATORA Toruń w sparingu

Fot. Marcin Karczewski

W swoim pierwszym przedsezonowym sparingu ekipa APATORA Toruń nie miała problemów z pokonaniem ABRAMCZYK POLONII Bygdoszcz. Silna i skuteczna formacja seniorska poprowadziła gospodarzy do pewnego triumfu, 53:37.

Towarzyskie ściganie na Motoarenie w Toruniu od samego początku toczyło się pod dyktando podopiecznych Roberta Sawiny. Po pierwszej serii startów zawodnicy APATORA prowadzili już dziesięcioma punktami, a następnie systematycznie powiększali przewagę nad osłabionymi bydgoszczanami. ABRAMCZYK POLONIA pojawiła się w Toruniu bez Mateja Zagara oraz Daniela Jeleniewskiego, który w ostatniej chwili wycofał się z występu z powodów zdrowotnych.

W ekipie gospodarzy bardzo dobrze spisali się wszyscy seniorzy, a sporo „oczek” do końcowego rezultatu dorzucili również młodzieżowcy. Najlepiej spisali się Patryk Dudek, Jack Holder i Paweł Przedpełski. Wśród przyjezdnych na wyróżnienie zasłużyli z pewnością Adrian Miedziński i Kenneth Bjerre, który w pierwszej fazie zawodów potrafił pokonać m.in. wspomnianych Przedpełskiego i Holdera. 9 punktów i dwa bonusy wywalczył też młodzieżowiec, Wiktor Przyjemski.

Wyniki (za speedwaynews.pl):

APATOR Toruń – 53

9. Paweł Przedpełski – 10+1
10. Robert Lambert – 8
11. Patryk Dudek – 11+1
12. Karol Żupiński – 3+1
13. Jack Holder – 10
14. Denis Zieliński – 4+2
15. Krzysztof Lewandowski – 7+1
16. Mateusz Affelt – 0

ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz – 37

1. Hubert Gąsior – 0
2. Olegs Michailovs – 6+1
3. Adrian Miedziński – 10
4. Brak zawodnika
5. Kenneth Bjerre – 11
6. Wiktor Przyjemski – 9+2
7. Przemysław Konieczny – 1+1

Joachim Piwek