Peterborough Panthers lepsze od Ipswich Witches

Fot. Dariusz Ryl

Ipswich Witches na własnym obiekcie uległo Peterborough Panthers w stosunku 49:41. Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził Ulrich Oestergaard (13+1), a wśród gospodarzy najlepiej spisał się Craig Cook (14+1).

Warto zaznaczyć, że gospodarze musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Jasona Crumpa, za którego stosowane było zastępstwo zawodnika. Już w pierwszej gonitwie, wspomnianego Australijczyka zastępował Craig Cook, który musiał uznać wyższość rywali z Peterborough. Kolejne biegi to systematyczne odbieranie ataków gospodarzy i powiększanie przewagi przez Peterborough Panthers.

Na półmetku zawodów wydawało się, że Ipswich Witches wyjdzie na prowadzenie, gdyż gospodarze zniwelowali straty do dwóch „oczek” i znakomicie spisywał się Craig Cook, który wystartował bieg po biegu i zgromadził komplet punktów. Brytyjczyk wsparty cennymi punktami kolegów dowoził drużynowe zwycięstwa dla Ipswich Witches. Druga część zawodów to serie remisów okraszone zwycięstwami drużynowymi przyjezdnych. Ostatecznie Ipswich Witches przegrało mecz różnicą ośmiu „oczek”.

Wyniki  (za speedwayupdates.proboards.com)

Ipswich Witches – 41 pkt

 1. Jason Crump – ZZ
 2. Paul Starke – 1
 3. Daniel King – 13+1
 4. Jake Allen – 8
 5. Craig Cook – 14+1
 6. Anders Rowe – 4
 7. Drew Kemp – 1+1

Peterborough Panthers – 49 pkt

 1. Bjarne Pedersen – 6+2
 2. Hans Andersen – 11+2
 3. Michael Palm Toft – 2
 4. Scott Nicholls – 10+2
 5. Chris Harris – 7+1
 6. Jordan Palin – 0
 7. Ulrich Oestergaard – 13+1

 

Błażej Kordiak