Peter Kildemand: jesteśmy dobrą drużyną i stać nas na punkty

Peter Kildemand po dobrym występie w wyjazdowym meczu we Wrocławiu podtrzymał zadowalającą dyspozycję w przegranym przez GRUPA AZOTY Unię Tarnów meczu z drużyną Cash Broker Stali Gorzów. Popularny „Pająk” zdobył w niedzielę 8 punktów, będąc drugim najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny Pawła Barana.

– Na pewno nie na taki końcowy rezultat liczyliśmy. Myślę, że wszyscy zawodnicy zrobili, co było w ich mocy, i dali z siebie wszystko, ale tym razem zabrakło nam po prostu trochę szczęścia – powiedział Duńczyk po niedzielnej, domowej porażce, która stawia drużynę z Mościc w bardzo trudnej sytuacji. Grupa Azoty Unia Tarnów musiała pokonać drużynę znad Warty, aby w pozostałą część sezonu spoglądać z większym spokojem i optymizmem.

– Na pewno nieco inna niż zwykle była nawierzchnia, było bardzo sucho, do tej pory, przez ostatnie miesiące tor był przygotowywany inaczej. Tak naprawdę nie potrafię powiedzieć wprost dlaczego przegraliśmy – próbował analizować powody porażki Kildemand. – Jestem zadowolony ze swojej postawy, bo w końcu zacząłem punktować i na wyjazdach, i w meczach domowych. Mam nowe silniki i nowego tunera, mam nadzieję, że dzięki temu będę w stanie przywozić ważne punkty w pozostałych meczach.

Przed tarnowianami dwa wyjazdowe spotkania w Toruniu i Zielonej Górze oraz jedno domowe z drużyną z Częstochowy. – Na pewno będzie ciężko, ale wierzę, że stać nas na dobre wyniki w tych spotkaniach. Musimy wykorzystać swoje szanse, wszyscy muszą pojechać na 110 procent swoich możliwości. Jesteśmy dobrą drużyną, i na pewno stać nas na zdobycie jeszcze kilku punktów w tym sezonie. Do tej pory miałem kilka dobrych występów w Toruniu, to jest specyficzny tor, nawet jeśli nie wyjedziesz dobrze ze startu, możesz zdobyć punkty na dystansie. Wiemy co mamy zrobić, i zrobimy wszystko, żeby to zrobić – zakończył Kildemand.

Tomasz Kania
Fot. Sebastian Maciejko