Paweł Przedpełski triumfatorem 12. Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego

Fot. Patryk Kowalski

W poniedziałkowe popołudnie odbył się 12. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Zwycięzcą zawodów został Paweł Przedpełski. Na drugiej pozycji uplasował się Patryk Dudek, a podium uzupełnił ostatni triumfator turnieju – Przemysław Pawlicki.

Wyrównana stawka zawodników gnieźnieńskiego turnieju sprawiła, że zmagania do ostatniego wyścigu były emocjonujące. Wzorowo w zasadniczej części zawodów spisywał się Paweł Przedpełski, który przed swoim ostatnim występem prowadził z kompletem zwycięstw. W ostatnim biegu tejże części zawodów przegrał jednak z równie dobrze radzącym sobie tego dnia Patrykiem Dudkiem, który wyprzedził torunianina w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy półfinał pewnie wygrał Dudek, który od drugiego startu spisywał się koncertowo na gnieźnieńskim owalu. Na drugiej pozycji zameldował się Oskar Fajfer i to właśnie ta dwójka awansowała do finału. Kolejnych uczestników ostatniego biegu gnieźnieńskiego turnieju wyłonił drugi półfinał, w którym wygrał Przedpełski, wyprzedzając po walce na dystansie Przemysława Pawlickiego.

Bieg finałowy rozgrywany był na dwa razy. W pierwszej odsłonie finałowej gonitwy prowadził Patryk Dudek, ale na tor upadł Oskar Fajfer. Bieg został przerwany, a zawodnik z Gniezna został wykluczony z powtórki finałowego wyścigu. Druga odsłona finału potoczyła się po myśli Pawła Przedpełskiego, który tym razem znakomicie wystartował z czwartego pola i nie oddał prowadzenia do samej linii mety.

Wyniki 12. Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego:

 1. Paweł Przedpełski – 18
 2. Patryk Dudek – 18
 3. Przemysław Pawlicki – 14
 4. Oskar Fajfer – 13
 5. Bartosz Smektała – 11
 6. Marcin Nowak – 8
 7. Kacper Gomólski – 8
 8. Tobiasz Musielak – 8
 9. Kacper Woryna – 7
 10. Adrian Gała – 5
 11. Norbert Kościuch – 5
 12. Jakub Jamróg – 5
 13. Norbert Krakowiak – 5
 14. Niels Kristian Iversen – 5
 15. Andriej Kudriaszow – 4
 16. Frederik Jakobsen – 3
 17. Kevin Fajfer – 1
 18. Mikołaj Czapla – 0

Rafał Borek