Patryk Dudek: Zapraszam kibiców na emocjonujące derby

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W trzeciej kolejce PGE Ekstraligi STELMET Falubaz Zielona Góra pokonał MRGARDEN GKM Grudziądz jedynie 2 punktami. Drugim najlepszym zawodnikiem spotkania, w drużynie gospodarzy był Patryk Dudek. Wychowanek zielonogórskiego klubu dołożył do wygranej 9 punktów i bonus.

Najważniejsze, że udało nam się wygrać te zawody. Zabrakło na pewno mijanek w tym spotkaniu. Tor był inaczej przygotowany, ponieważ musieliśmy ułożyć go tak, aby w razie deszczu nadawał się do jazdy i tylko wynik tak naprawdę trzymał w napięciu – zaznaczył Patryk Dudek dla speedwayekstraliga.pl.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Chwilami goście radzili sobie lepiej od gospodarzy, ale obie drużyny walczyły do samego końca. O wyniku zadecydowały ostatnie biegi. – Wspominaliśmy na konferencji, że ten mecz będzie trudny. Ekipa z Grudziądza dobrze radziła sobie od początku zawodów i ten wynik trzymany był przez zawodników MRGARDEN GKM-u do ostatniego biegu. Nie było lekko, ale najważniejsze, że udało się wygrać i dwa punkty zostają w Zielonej Górze – powiedział nasz rozmówca.

Następny ligowy pojedynek zielonogórskiej drużyny odbędzie się 5 maja. STELMET Falubazem Zielona Góra zmierzy się na wyjeździe z TRULY.WORK Stalą Gorzów. Biorąc pod uwagę wyniki obu drużyn w ostatnich derbowych spotkaniach można wnioskować, że na pewno będzie to ciekawe widowisko. – Do meczu w Gorzowie podchodzę spokojnie, są to dla mnie kolejne derby i nie ma czego się obawiać. Jedziemy po to, żeby zrobić jak najlepszy wynik i oczywiście wygrać. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na emocjonujące derby – podsumował Dudek w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl. Spotkanie transmitowane będzie na żywo przez stację nSport+.

Nikola Łączka