Patryk Dudek po raz trzeci? Zapowiedź XV Memoriału Edwarda Jancarza

W czwartek, 31 maj na torze w Gorzowie zostanie rozegrany jubileuszowy XV Memoriał Edwarda Jancarza. Planowo turniej miał zostać rozegrany 1 kwietnia, ale na przeszkodzie stanęła zimowa aura. Na liście startowej mamy małe zmiany, ale nie zabrakło Patryka Dudak, który ma szanse na trzecie zwycięstwo w turnieju z rzędu.

Edward Jancarz to osoba doskonale znana kibicom spedwaya, która  złotymi zgłoskami zapisała się w historii gorzowskiego i polskiego żużla. Na krajowych torach reprezentował przez całą karierę Stal Gorzów. Był m.in. dwukrotnym Indywidualnym Mistrzem Polski, dwukrotnym Mistrzem Polski par klubowych, trzykrotnym zdobywcą Złotego Kasku, brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata, Drużynowym Mistrzem Świata, wielokrotnym medalistą mistrzostw świata par.

Od 1992 roku z kilkoma przerwami rozgrywany jest turniej upamiętniający gorzowską legendę. Inauguracyjny turniej zakończył się zwycięstwem Hansa Nielsena, który wyprzedził Jarosława Szymkowiaka i Bohumila Brhela. W dotychczasowej historii memoriału trzy zwycięstwa na swoim koncie ma Australijczyk Jason Crump, a po dwa triumfy zapisali Hans Nielsen, Tomasz Gollob i Patryk Dudek. Czy w czwartkowy wieczór Patryk Dudek zgarnie memoriałowego hat-tricka?

Szefostwo CASH BROKER Stali Gorzów porozumiało się z Piotrem Szymańskim oraz Markiem Cieślakiem i na mecz Reprezentacji Polski na poznańskim Golęcinie nie zostali powołani Zmarzlik, Dudek i Kasprzak, tak by móc uczestniczyć w XV memoriale Edwarda Janczarza. Na liście startowej w porównaniu z pierwszym terminem brakuje Martina Vaculika, Jarosława Hampela, Leona Madsena, Nickiego Pedersena i Emila Sayfutdinova. Nie oznacza to, że w Gorzowie zabraknie emocji, a transmisję z turnieju będzie można oglądać w nSport+ HD.

W środę 30 maja nad województwem lubuskim przeszły ulewy i burze. Nie było jednak kłopotu z przygotowaniem toru do zawodów. Poniżej zdjęcia z poranka 31 maja, na których widać obiekt.

W związku z opadami deszczu, które spowodowały przełożenie na czwartek meczu ligi rosyjskiej wykluczony został start w XV Memoriale Edwarda Jancarza dwójki zawodników: Gleba Chugunova i Andreya Kudryashova. Znamy już jednak nazwiska żużlowców, którzy ich zastąpią, a będą to: Tomasz Jędrzejak i Dominik Kubera.

Lista startowa:

 1. Patryk Dudek (FALUBAZ Zielona Góra)
 2. Krzysztof Kasprzak (CASH BROKER STAL Gorzów)
 3. Tomasz Jędrzejak (STAL Rzeszów)
 4. Mikkel Michelsen (ZDUNEK Wybrzeże Gdańsk)
 5. Bartosz Zmarzlik (CASH BROKER STAL Gorzów)
 6. Piotr Protasiewicz (FALUBAZ Zielona Góra)
 7. Anders Thomsen (ZDUNEK Wybrzeże Gdańsk)
 8. Dominik Kubera (FOGO Unia Leszno)
 9. Paweł Przedpełski (GET WELL Toruń)
 10. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
 11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
 12. Szymon Woźniak (CASH BROKER STAL Gorzów)
 13. Vaclav Milik (BETARD SPARTA Wrocław)
 14. Grzegorz Walasek (CASH BROKER STAL Gorzów)
 15. Rafał Karczmarz (CASH BROKER STAL Gorzów)
 16. Adrian Miedziński (forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa)

Sędzia: Krzysztof Meyze

Transmisja w nSport+ HD od 16:30. Pierwszy bieg XV Memoriału Edwarda Jancarza o 17:00

Piotr Kaczmarek
Fot. Marcin Szarejko