Patryk Dudek leci do Barcelony na operację ramienia

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W czwartek z samego rana Patryk Dudek leci do Barcelony, gdzie w piątek przejdzie operację zespolenia złamanej kości prawej ręki. Przypomnijmy, że żużlowiec Falubazu Zielona Góra doznał kontuzji w środowym półfinale ligi szwedzkiej. Podczas 11. biegu zawodów w Malilli najechał na tylne koło Petera Ljunga i upadł na tor.

Wypadek na torze w Malilli wyglądał groźnie, jednak dosyć szybko przy Patryku znalazły się służby medyczne. Niestety w związku z przesunięciem godziny rozpoczęcia meczu oraz moment, w którym doszło do wypadku sprawiły, że Patryk nie mógł skorzystać z opieki medycznej w szpitalach leżących w pobliżu Malilli. Team Patryka wraz z Sebastianem Trumińskim, który na co dzień mieszka w Szwecji i który bardzo pomógł podczas wypadku, musieli udać się do większego miasta, gdzie udzielono by należytej pomocy. Niestety w oddalonym o 90 kilometrów Vaxjo, nie udało się również wykonać prześwietlenia. Służby medyczne zaproponowały ponowną wizytę rano. Czas w tych przypadkach jest bardzo ważny i o mniej więcej podobnej godzinie Patryk mógłby znajdować się już pod opieką polskich lekarzy, dlatego Team oraz Patryk podjęli decyzję powrotu busem do Zielonej Góry. Przez całą podróż byliśmy w kontakcie z lekarzami w Polsce i Europie, którzy czekali na zdjęcie rentgenowskie, które pozwoliłoby odpowiedzieć na pytanie jaką formę leczenia należy podjąć. O godzinie 11:00 Patryk był już po zdjęciu, które potwierdziło odczucia, że złamaniu uległo ramię – tłumaczył Krystian Plech w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej zielonogórskiego klubu.

W środę podjęta została również decyzja o najbliższych działaniach związanych z operacją uszkodzonej ręki. – Po konsultacjach z lekarzami, Patryk postanowił, że dalsze leczenie odbędzie się w Barcelonie. Jutro z samego rana wylatuje do Barcelony, a w piątek odbędzie się już operacja pod okiem jednego z najlepszych specjalistów, który opiekuje się wieloma zawodnikami sportów motorowych. Po operacji zapadną kolejne decyzje i po konsultacjach podejmiemy kolejne kroki w sprawie przebiegu leczenia – powiedział menedżer Patryka Dudka.

Pojawiły się również pierwsze informacje dotyczące startów zawodnika Falubazu Zielona Góra w końcowej fazie sezonu 2018. – Na tą chwilę powrót Patryka na tor w tym sezonie jest mało prawdopodobny, ale wszystko uzależnione jest od przebiegu operacji, rehabilitacji i zrostu kości. Patryk zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, ale jest dobrej myśli, a ogólne samopoczucie jest bardzo dobre. Przy okazji dziękujemy za wszystkie wiadomości, a także pomóc wielu osób, którzy zaoferowali pomoc – zakończył Plech.

Źródło: zuzel.falubaz.com