PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Grupa Onet-RAS Polska

Segment sportowy Grupy Onet-RAS Polska

Segment sportowy Grupy Onet-RAS Polska jest liderem mediów sportowych w kilku wymiarach: od prasy drukowanej, przez serwisy internetowe po social media. Jego podstawą jest złożony z kilkudziesięciu dziennikarzy multimedialny newsroom, na czele którego stoi Michał Pol. Newsroom dostarcza treści sportowe między innymi dla Przeglądu Sportowego, Faktu oraz dla serwisów internetowych przegladsportowy.pl oraz Eurosport.onet.pl. Serwisy sportowe Grupy Onet-RAS Polska z wynikiem 6,86 mln realnych użytkowników (Gemius/PBI, grudzień 2016) są najchętniej odwiedzanym źródłem informacji o sporcie w polskim internecie. Strony Przeglądu Sportowego i Onet Sport na Facebooku zostały polubione przez 1,5 mln użytkowników, którzy aktywnie komentują i reagują na zamieszczane treści. Na Twitterze te konta obserwuje 150 tys. użytkowników. Do segmentu sportowego Grupy Onet-RAS Polska należą także serwisy tematyczne jak Ekstraklasa.tv czy Speedway24.com, które na wyłączność prezentują fragmenty meczów piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy czy żużlowej PGE Ekstraligi.

Przegląd Sportowy

Najstarszy polski dziennik, ukazujący się nieprzerwanie od 1921 r. Przegląd Sportowy łączy w sobie historię i tradycję gazety oraz nowoczesność multimedialnego newsroomu, złożonego z fachowców w swoich dziedzinach. Tworzą ją specjaliści od piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, lekkoatletyki, kolarstwa, tenisa, żużla czy sportów zimowych. Redakcja Przeglądu Sportowego poza ukazującą się 6 razy w tygodniu gazetą przygotowuje także dodatki tematyczne, między innymi skarby kibica poświęcone poszczególnym dyscyplinom sportu.
Serwis internetowy przegladsportowy.pl w 2016 r. odwiedzało codziennie blisko 500 tysięcy unikalnych użytkowników. Dziennikarze Przeglądu Sportowego przygotowują w ramach połączonego newsroomu sportowego także treści do Faktu, największej gazety codziennej w Polsce oraz dla portalu Onet. Redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego od 2013 r. jest Michał Pol.

Onet Sport

Eurosport.Onet.pl to najszybsze i najbardziej kompletne źródło informacji ze świata sportu. Według PBI/Gemius w 2016 roku ok. 1,2 mln realnych użytkowników dziennie odwiedzało serwis współtworzony z redakcją Eurosportu. Oprócz najświeższych wiadomości sportowych oraz relacji z wydarzeń w kraju i na świecie serwis oferuje ekskluzywne materiały wideo – w tym fragmenty meczów polskiej Ekstraklasy czy niemieckiej Bundesligi.