Otto Raak – młody talent z Finlandii na Speedway Ekstraliga Camp

Fot. Róża Koźlikowska

Na Speedway Ekstraliga Camp przyjechali uczestnicy z krajów, w których żużel nie jest tak popularny jak w Polsce. Jedynym z nich jest Fin, Otto Raak, który w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl opowiedział m.in. o swoich początkach przygody ze speedwayem.

Żużel w Finlandii nie jest popularną dyscypliną sportu. Skąd, więc pomysł u młodego Fina na to, aby właśnie uprawiać speedway? – Zawsze jako dziecko chciałem spróbować jazdy na żużlu. Bardzo ekscytuje mnie jazda na motocyklu – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Otto Raak. Młody adept pochodzi z niewielkiego fińskiego miasta, Varkaus i swoją przygodę z żużlem rozpoczął już 7 lat temu. – Po raz pierwszy na motocykl wsiadłem w 2015 roku, kiedy miałem 9 lat – dodał Fin.

Podczas każdych zawodów Finowi pomaga jego ojciec, który przyjechał razem z nim na Speedway Ekstraliga Camp, natomiast szkoleniowcem Otto Raaka jest Indywidualny Mistrz Finlandii na długim torze z 2016 roku, Ari-Pekka Mustonen. – Zarówno podczas zawodów jak i treningów pomaga mi mój tata, ale moim trenerem jest Ari-Pekka Mustonen – powiedział młody Fin.

Otto jeździ obecnie na motocyklach o pojemności 250cc na silnikach od Briana Kargera. – Zdecydowanie moim idolem jest Bartosz Zmarzlik – stwierdził Otto Raak.

Tak, jak wiele osób w moim wieku oglądam kilka sportów. Przede wszystkim lubię oglądać żużel na lodzie – przyznał Otto Raak.