Ostatnia prosta do Warszawy. Finał quizu 19 marca (zapowiedź 15. rundy Eksperta PGE Ekstraligi)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Tegoroczna zabawa PGE Ekstraligi dotarła do ostatniej rundy fazy zasadniczej. W niedzielę (8 marca) o godz. 20:00 kibice po raz ostatni będą mogli zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej, z kolei finałowa „ósemka” spotka się w decydującej odsłonie w siedzibie Grupy WP, która odbędzie się 19 marca. Na najlepszych Ekspertów czekają fantastyczne nagrody.

Z okazji Dnia Kobiet, który wypada w najbliższą niedzielę, piętnasta odsłona Eksperta PGE Ekstraligi 2019/2020 będzie związana z przedstawicielkami płci pięknej w czarnym sporcie. Decydujący akt eliminacji do finału rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 20:00, a pytania będą aktywne przez 15 minut. Za poprawne odpowiedzi na 5 pytań czeka 15 punktów (po jednym pytaniu za 1, 2, 3, 4 i 5 pkt).

Ośmiu kibiców, którzy wykazali się największą wiedzą w zabawie PGE Ekstraligi spotka się w siedzibie Wirtualnej Polski 19 marca przed południem. Podobnie jak przed rokiem, WP Sportowe Fakty przedstawi tego samego dnia wideo relację z wydarzenia.

Rok temu najlepszy okazał się Dawid Podrzycki (epinefrynazuzlowy), z kolei w premierowej edycji Eksperta PGE Ekstraligi wygrał Azumi13, czyli Grzegorz Dydacki, który w 2019 roku był trzeci.

Na finalistów czekać będą pytania zadawane przez prowadzących, jury i eksperta – sędziego Pawła Słupskiego. Wszyscy powalczą o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Klasyfikacja przejściowa quizu po rozegraniu 14. rundy:

W przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS