Ostatni rozdział sezonu 2019 PGE Ekstraligi. Zapowiedź meczu TRULY.WORK Stal – Arged Malesa TŻ Ostrovia

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Nadszedł czas na ostatnie rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze w sezonie 2019. W niedzielę, w spotkaniu barażowym, TRULY.WORK Stal Gorzów zmierzy się z drugą drużyną Nice 1. Ligi Żużlowej – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zdecydowanym faworytem spotkania są gospodarze. Czy goście będą w stanie napsuć krwi podopiecznym Stanisława Chomskiego?

Pierwotnie pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami miało się odbyć 29 września, jednak wtedy, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, mecz został odwołany. Gorzowianie z pewnością nie tak wyobrażali sobie zakończenie sezonu w PGE Ekstralidze. Plany były ambitne, jednak nierówna postawa drużyny sprawiła, że to żółto-niebiescy muszą do końca walczyć o utrzymanie. Ostrowianie natomiast okazali się rewelacją Nice 1. Ligi Żużlowej. Beniaminek pierwszoligowych rozgrywek nie był stawiany w roli faworyta do awansu. Ambitna postawa zespołu doprowadziła ich do finału, w którym nieznacznie ulegli drużynie PGG ROW Rybnik, uzyskując tym samym prawo do startu w spotkaniu barażowym.

Trudno w drużynie gości wskazać zdecydowanego lidera. Zarówno Tomasz Gapiński jak i Grzegorz Walasek mają za sobą starty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ich doświadczenie może okazać się niezwykle cenne w końcowym rozrachunku, tym bardziej, że obaj w przeszłości reprezentowali drużynę gorzowską. W dobrej formie wydaje się być również Nikolai Klindt, który w obu spotkaniach finałowych przeciwko rybniczanom był zdecydowanym liderem swojej drużyny. Czy to wystarczy, aby dać nadzieję ostrowskim kibicom na wyrównany pojedynek w dwumeczu?

Kibice TRULY.WORK Stali Gorzów na pewno szykują się na gorące powitanie dla Bartosza Zmarzlika, który jest o krok od zdobycia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. Jeśli ich ulubieniec potwierdzi wysoką dyspozycję podczas ostatniej rundy FIM Speedway Grand Prix w Toruniu, to już jako najlepszy zawodnik globu będzie mógł poprowadzić swój zespół do zwycięstwa. O ile trener Stanisław Chomski nie powinien martwić się o dobrą postawę Szymona Woźniaka czy Krzysztofa Kasprzaka, o tyle trudno spekulować na jaką zdobycz punktową stać Petera Kildemanda. Co prawda Duńczyk obecnego sezonu z pewnością nie może zaliczyć do udanych, jednak dobry występ w niedzielnym spotkaniu może być dla niego niezłą kartą przetargową w zbliżającym się okresie transferowym.

Faworytem niedzielnego spotkania, jak i całego dwumeczu, jest niewątpliwie drużyna TRULY.WORK Stali Gorzów, jednak żużel lubi niespodzianki. Arged Malesa TŻ Ostrovia nie jest bez szans w potyczce z faworyzowanymi gospodarzami, jednak aby marzyć o dobrym bilansie w dwumeczu musi wyraźnie postawić się już 6 października i wywieźć ze stadionu im. Edwarda Jancarza korzystny rezultat.

godz. 18:00 TRULY.WORK Stal Gorzów – ARGED MALESA TŻ Ostrovia Ostrów
LIVE nSport+ (studio od 17:45)
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Studio: Gabriel Waliszko, Grzegorz Zengota
Reporterzy: Jakub Zborowski, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Maciej Głód, Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek, Kontroler motocykli: Marcin Bordewicz

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata zostanie przeprowadzona pierwsza w historii relacja LIVE ze spotkania barażowego, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

Kamil Rychlicki