Ostatki w PGE Ekstralidze [Zapowiedź 14. rundy Eliga Manager]

Telefony w dłoniach, aplikacja PGE Ekstraligi odpalona, składy ustalone – ostatnia runda zmagań rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze to szansa na dopisanie kolejnych punktów do dorobku swojej drużyny. Szansa, której nie należy zmarnować.

Na kogo z piątkowych starć warto postawić?

Rozpocznijmy od piątkowych zmagań w PGE Ekstralidze. Żużlowcy wyjadą na tory we Wrocławiu i Toruniu, gdzie zmierzą się odpowiednio BETARD SPARTA z MARWIS.PL FALUBAZEM i EWINNER APATOR z MOJE BERMUDY STALĄ. Faworytami obu starć są gospodarze i obecność, ale również wśród gości są ciekawe nazwiska do wytypowania.

Wśród wrocławian na pewno kuszą Maciej Janowski, Artem Laguta czy Daniel Bewley. Dwaj pierwsi to liderzy drużyny i jednocześnie pierwszy i trzeci żużlowiec PGE Ekstraligi pod względem średniej. Natomiast Bewley dobrze czuje się przeciwko ekipie z Zielonej Góry – w ubiegłym sezonie walnie przyczynił się do zdobycia przed wrocławian brązowego medalu, a w tym osiągnął pierwszy komplet w PGE Ekstralidze na torze w Zielonej Górze. W zespole gości warto mieć na oku Patryka Dudka i powracającego na wrocławski owal Maxa Fricke.

W drugim piątkowym starciu w Toruniu w drużynie gospodarzy oprócz Jacka Holdera czy Roberta Lamberta wartością dodaną może być solenizant Adrian Miedziński. Osłabieni goście mogą mieć problemy z osiągnięciem korzystnego rezultatu, ale obecność w składzie Bartosza Zmarzlika to wręcz obowiązek. Mistrz Świata pojedzie zapewne co najmniej 6 razy, a niewykluczone, że i 7. Podobnie sprawa wygląda z Andersem Thomsenem, więc warto mieć kogoś z tej dwójki w swoim składzie.

Komu zaufać z niedzielnych pojedynków?

W niedzielę będą ważyły się losy sezonu 2021 w PGE Ekstralidze. O życie pojedzie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz w starciu z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa, a o rozstawienie w play-offach FOGO UNIA Leszno z MOTOREM Lublin.

Zmagania rozpoczną się od meczu w Lesznie, gdzie seniorzy gospodarzy z pewnością mogą, a może wręcz powinni znaleźć się w Waszych składach. Janusz Kołodziej, Jason Doyle, Emil Sayfutdinov, a nawet Piotr Pawlicki – każdy z nich powinien być wartością dodaną. W zespole gości można liczyć natomiast na Mikkela Michelsena czy Dominika Kuberę – wychowanek leszczynian wraca na stare śmieci, jednak na tor, który – jak sam przyznawał – nie do końca mu leży.

Mecz o utrzymanie w PGE Ekstralidze dla ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz na szczęście odbędzie się z Nickim Pedersenem w składzie. Duńczyk wraz z rodakiem Kennethem Bjerre i Przemysławem Pawlickim powinien być kluczową postacią drużyny. A w zespole gości jest Leon Madsen czy Jakub Miśkowiak. Formę odzyskał Kacper Woryna, podobnie jak Fredrik Lindgren. Warto zastanowić się zwłaszcza nad Woryną, który w starciu z EWINNER APATOREM Toruń przywiózł swój pierwszy komplet punktów.

Jakie decyzje podejmę?

Skład oparty o Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika i Janusza Kołodzieja powinien dobrze punktować. Do tego Daniel Bewley i Kacper Woryna, który zastąpi w składzie Mateja Zagara. Z tymi żużlowcami dobrze byłoby przekroczyć granicę 900 punktów i zaobserwować jak kształtuje się forma żużlowców przed fazą play-off. Będzie na co patrzeć!

Błażej Kowol