Oskar Polis w ELTROX Włókniarzu Częstochowa w roli gościa

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Częstochowski klub poinformował o powrocie wychowanka do zespołu. Oskar Polis w sezonie 2021 PGE Ekstraligi będzie pełnił rolę „gościa”.

Polis w 2017 roku zdobył z Włókniarzem złoty medal w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów, w zeszłym sezonie był z kolei najlepszym polskim żużlowcem w 2. Lidze Żużlowej. Dobre wyniki naszego wychowanka, rozwijająca się współpraca z OK Bedmet Kolejarza Opole, i co najważniejsze, chęć samego zawodnika, pozwoliły na osiągnięcie dzisiejszego porozumienia – przekazał ELTROX Włókniarz na swojej stronie internetowej.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem, w składzie każdej drużyny może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako „gość”, zgodnie z przepisami Regulaminu Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym. Taki zawodnik możę być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik na obecność koronawirusa.