Osiem miejsc w finale, wielu kandydatów (analiza szans graczy Ekspert PGE Ekstraligi)

Powiedzieć, że sytuacja w klasyfikacji generalnej quizu PGE Ekstraligi jest napięta, to jakby nic nie powiedzieć. Po dziesięciu rundach nie sposób przewidzieć, komu uda się uzyskać awans do wielkiego finału, który odbędzie się wiosną w siedzibie partnera medialnego – Grupy Wirtualna Polska. Tym bardziej warto skupić się na dobrym przygotowaniu do kolejnych kolejek i walczyć o atrakcyjne nagrody.

Aktualnie liderem jest Muszy. Zdołał on wypracować sobie niewielką przewagę nad laraqueen i Bartkiem Matyszczykiem. Na kolejnych pozycjach panuje ogromny ścisk, albowiem do czwartego Stanisława Taraska tylko cztery „oczka” traci ósmy gracz o nicku speedwaydoctor. W kontakcie pozostają także zawodnicy na dalszych pozycjach, którzy nadal mają spore szanse na awans do finału.

TOP-8 klasyfikacji generalnej quizu po 10 z 15 rund:

 1. Muszy – 197 pkt
 2. laraqueen – 195 pkt
 3. Bartek Matyszczyk – 194 pkt
 4. Stanisław Tarasek – 188 pkt
 5. Lokomotiv_Mistrzem – 186 pkt
 6. Grzegorz Dydacki – 186 pkt
 7. Janusz Świtała – 185 pkt
 8. speedwaydoctor – 184 pkt

Przed znawcami czarnego sportu jeszcze pięć rund quizu, a w nich łącznie aż 25 pytań o różnej wadze i skali trudności. Duża liczba możliwych do zdobycia punktów pozwala sądzić, że nadal jesteśmy dalecy od ostatecznego rozstrzygnięcia, ale gracze nie mogą już sobie pozwolić na chwilę słabości.

Czyhających na błędy czołówki jest przynajmniej kilkunastu – ósmą i dwudziestą lokatę dzieli raptem 19 „oczek”, ale na awans do finału z pewnością stać także graczy z kilku dalszych miejsc. Ich strata do premiowanych awansem lokat jest możliwa do zniwelowania nawet w jednej kolejce.

„Ósemka” kibiców czuje na plecach oddech grupy pościgowej, której członkowie mogą jeszcze mocno namieszać i zmienić skład wielkiego finału. W ostatnich rundach niezłe rezultaty notuje coraz więcej graczy spoza czołówki, więc sprawa awansu do wielkiego finału pozostaje otwarta, a na rozstrzygnięcie będziemy musieli czekać do 8 marca i ostatniej kolejki quizu.

Miejsca 9-20 w klasyfikacji generalnej quizu:

 1. Gabriela Niemczak – 183 pkt
 2. Majk9102 – 180 pkt
 3. Zawodnik1984 – 180 pkt
 4. Ananarpo – 178 pkt
 5. Loramski – 172 pkt
 6. Zielony – 172 pkt
 7. Urbinator – 169 pkt
 8. Dzik1504 – 169 pkt
 9. Daria_B – 167 pkt
 10. Piotr Szlingert – 166 pkt
 11. Kojot89 – 166 pkt
 12. slawekGKM – 165 pkt

Jak widać chętnych, by stanąć do walki o wartościowe nagrody nie brakuje. Oprócz biletów VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym) do zdobycia są także podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2020, zegarki marki AZTORIN i gadżety najlepszej żużlowej ligi na świecie. Każdy z graczy musi teraz solidnie przygotować się do kolejnych kolejek, bo jak widać, stawka jest niezwykle wysoka, a faza zasadnicza quizu Ekspert PGE Ekstraligi wkroczyła w decydującą fazę.

Finał kilkumiesięcznej rywalizacji będzie polegał na bezpośrednim starciu najlepszych ośmiu graczy w siedzibie Grupy Wirtualna Polska, która jest medialnym partnerem PGE Ekstraligi. Oprócz pytań od organizatorów quizu, uczestnicy będą musieli stawić czoła trudnym zagadkom zadawanym przez ekspertów. Przed dwoma laty dodatkowe pytania przygotował szef sędziów, Leszek Demski, a w ubiegłorocznym finale na uczestników czekały łamigłówki arbitra Pawła Słupskiego.

Jedenasta runda w Ekspert PGE Ekstraligi będzie aktywna już w niedzielę (9 lutego) od godziny 20:00 przez 15 minut, a tematem będą zbliżające się walentynki. Pytania dotyczyć będą kobiet, które działają w sporcie żużlowym, ale nie zabraknie także kwestii związanych ze związkami żużlowców Zachęcamy wszystkich kibiców do wzięcia udziału w naszej zabawie w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

Joachim Piwek