ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland przełamaniem dla Pawła Przedpełskiego?

Fot. Marcin Karczewski

Kapitan FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń pierwszy raz w karierze ma możliwość bycia częścią Grand Prix jako stały uczestnik. Triumf w GP Challange w Żarnowicy pozwolił mu stanąć pod taśmą z najlepszymi i rywalizować o mistrzowski tytuł. Na kartach historii toruńskiego żużla zapisał się, jako czwarty wychowanego miejscowego klubu, który ma ten zaszczyt ścigać się w ramach tego elitarnego cyklu – pisze Paulina Wiśniewska dla speedwayekstraliga.pl.

Druga część sezonu 2021 to dla Pawła Przedpełskiego prawdziwa rewolucja i wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Kapitan toruńskiego zespołu cieszył kibiców swoją fenomenalną formą. Tydzień przed wydarzeniami związanymi z wejściem do cyklu Grand Prix, 26-latkowi urodziła się córeczka, co jeszcze bardziej nakręciło go do walki o najwyższe cele.

Zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń plasuje się na 26. pozycji na liście klasyfikacyjnej zawodników PGE Ekstraligi sezonu 2022. Jego średnia biegopunktowa wynosi 1.600. Nie będzie to jednak debiut Przedpełskiego w Grand Prix. Po raz pierwszy w karierze znalazł się w gronie 15. stałych uczestników cyklu FIM Speedway Grand Prix, jednak wychowanek toruńskiego zespołu trzykrotnie pojawiał się w pojedynczych zawodach na Motoarenie jako dzika karta. Pierwszy raz miało to miejsce w 2014 roku, gdzie zdobył 4 pkt. Dwa lata później wywalczył 8 pkt, a w 2017 zakończył zmagania z dorobkiem 10 „oczek”. Sześciokrotnie pełnił też rolę rezerwowego, ale na tor nie wyjeżdżał.

Pierwsza runda, który odbyła się w Chorwacji nie była szczęśliwa i łaskawa dla 26-latka. Zakończył zmagania na 16. lokacie zdobywając tylko 3 „oczka” (2,1,w,0,u). Czy Warszawa okaże się bardziej przychylna dla zawodnika z Torunia? Czy Paweł Przedpełski odnajdzie właściwe ustawienia, które pozwolą mu dopasować sprzęt i odczarować PGE Narodowy?