Olivier Berntzon w kadrze ARGED MALESA Ostrovia

Fot. Arkadiusz Siwek

Jeden z autorów awansu do PGE Ekstraligi, Oliver Berntzon zostaje w ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski na sezon 2022. W rozmowie dla tzostrovia.pl, Szwed nie kryje ogromnej radości, że będzie miał szansę startować w najlepszej żużlowej lidze świata.

Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie spełniają się moje marzenia. Każdy żużlowiec chce jeździć w najlepszej lidze na świecie.  Teraz w nie jestem! Marzyłem o tym od wielu lat. Moja radość jest tym większa, że ten awans wywalczyłem z moją drużyną z Ostrowa – podkreślał Szwed w rozmowie dla tzostrovia.pl

Oliver Berntzon ma za sobą trudny sezon, w którym dopiero od połowy jeździć, jak tego oczekiwał on sam, a także jego kibice. Ostatecznie sezon w EWINNER 1.Lidze skończył ze średnią biegową 1,897 (18. miejsce). Zdecydowanie lepiej radził sobie na swoim torze, gdzie wykręcił przeciętną 2,125. Na wyjazdach wiodło mu się gorzej – 1,658. W drugiej części sezonu, a szczególnie w play-off, ambitny zawodnik pokazał, że potrafi jeździć i brylował, szczególnie na ostrowskim torze.

Źródło: tzostrovia.pl