Odrabiamy zaległości – zapowiedź 5. kolejki PGE Ekstraligi

Fot. Przemysław Gąbka
Fot. Przemysław Gąbka

Nadchodzący weekend to w PGE Ekstralidze czas odrabiania zaległości. W piątek rozegrane zostaną spotkania w Lublinie oraz w Grudziądzu, przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych. I chociaż nad Wisłą prognozy straszą możliwymi opadami deszczu, to tym razem pogoda nie powinna przeszkodzić w rozegraniu obu spotkań.

W Lublinie zapowiada się niełatwa przeprawa dla EWINNER APATORA Toruń. Goście, po dość udanym początku rozgrywek, nie mają zbyt korzystnego terminarza, a każde spotkanie będzie dla podopiecznych Tomasza Bajerskiego niezwykle ważne. Po ubiegłotygodniowej porażce na własnym torze z ekipą z Częstochowy nastroje w Toruniu nie są najlepsze, a miejscowy MOTOR na pewno postara się o podtrzymanie tego stanu. W zremisowanym meczu w Grudziądzu symptomy powrotu do skuteczniejszej jazdy widać było u Krzysztofa Buczkowskiego. Gospodarze pewnie zmierzają ku fazie play-off, a kolejne zwycięstwo może umocnić ich pozycję w ligowej tabeli.

21.05, godz. 18:00 MOTOR Lublin – EWINNER APATOR Toruń
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio 17:30)
Studio: Anita Mazur, Ryszard Dołomisiewicz 
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Aleksander Janas

W Grudziądzu kolejny weekend z PGE Ekstraligą. W sobotę miejscowy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM zremisował po zaciętym spotkaniu z MOTOREM Lublin. I chociaż gospodarze skazywani byli raczej na porażkę, to jeden punkt przyjęli z umiarkowanym zadowoleniem, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. W piątek to nadal goście z Leszna będą faworytami spotkania, ale Paweł Miesiąc, mający zastąpić Krzysztofa Kasprzaka, a także powracający do wysokiej formy Kenneth Bjerre mogą okazać się języczkiem u wagi, który sprawi, że grudziądzanie postawią wysoko poprzeczkę mistrzom Polski. Łatwo nie będzie, bo FOGO UNIA to nadal drużyna, która cały czas jest jedną z najsilniejszych w lidze. Rezerwy drzemią chociażby w kapitanie Piotrze Pawlickim, a będący na fali Janusz Kołodziej może poprowadzić byki do zwycięstwa.

 21.05, godz. 20:30 ZOOLESZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz –  FOGO Unia Leszno
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio 20:15)
Studio: Marcelina Rutkowska, Daniel Kaczmarek
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Woźniak

 

 

Kamil Rychlicki