Odrabiamy zaległości w PGE Ekstralidze (zapowiedź weekendu)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Przed nami weekend pełen żużlowych emocji. Zaczniemy w piątek od zaległego spotkania PGE Ekstraligi – TRULY.WORK Stal Gorzów z BETARD Sparta Wrocław. W sobotę danie główne, czyli 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, a na deser w niedzielę kolejne dwa spotkania najlepszej żużlowej ligi świata.

BETARD Sparta Wrocław w piątkowym spotkaniu będzie musiała sobie radzić bez Macieja Janowskiego. Trener Dariusz Śledź postanowił, że w pierwszej parze zobaczymy Woffindena i Jamróga, a drugi seniorski duet stworzą Vaclav Milik i Patryk Wojdyło. W zestawieniu TRULY.WORK Stali Gorzów nie doszło do żadnych zmian. W Gorzowie w środę przykryto tor folią ogrodniczą, by zabezpieczyć nawierzchnię przed prognozowanymi na czwartek opadami deszczu. W spotkaniu nie weźmie udziału Maciej Janowski, który nadal przechodzi rehabilitacje kontuzjowanego barku.

17.05, godz. 18:00 TRULY.WORK Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Studio: Marcelina Rutkowska, Tomasz Gapiński
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz Toru: Arkadiusz Kalwasiński
Bilety: normalny od 24 zł, ulgowy od 19 zł

Trenerzy Marek Cieślak i Piotr Baron na zaległe spotkanie awizowali dokładnie takie same składy, jak na pierwszą próbę rozegrania meczu forBET Włókniarz CzęstochowaFOGO Unia Leszno. Do składu leszczynian wraca Jarosław Hampel, który pojedzie jako prowadzący parę z Januszem Kołodziejem. Hampel w finale MPPK pokazał, że po kontuzji nie ma już ani śladu i w Częstochowie możemy być świadkami dobrego speedwaya z jego udziałem.

19.05, godz. 15:30 forBET Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 15:00)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Studio: Jakub Zborowski, Robert Kościecha
Reporter: Karolina Mikołajczyk

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz Toru: Krzysztof Okupski

Niedziela powrotów, tak w skrócie można podsumować składy na niedzielny mecz BETARD Sparty Wrocław z GET WELL Toruń. Jason Doyle i Maciej Janowski pojawili się w awizowanych składach obu drużyn. Australijczyk jest gotowy na spotkanie, jednak Polaka zabraknie zarówno w Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, jak i niedzielnej rywalizacji. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bo zarówno żużlowcy z Wrocławia jak i Torunia potrzebują zwycięstwa, a to gwarantuje nam walkę na torze.

19.05, godz. 20:15 BETARD Sparta Wrocław – GET WELL Toruń
LIVE nSport+ (studio od 20:00)
Komentatorzy: Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Studio: Mateusz Kędzierski, Sławomir Kryjom
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz Toru: Jacek Woźniak

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek