„Odmrażanie” sportu w Polsce. Powrót PGE Ekstraligi w połowie czerwca!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Premier Mateusz Morawiecki, wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk na specjalnej konferencji prasowej, przedstawili nowe informacje związane z „odmrażaniem” sportu w Polsce w czasach pandemii spowodowanej wirusem COVID-19.  Najważniejszą informacją jest zielone światło na powrót PGE Ekstraligi, która może nastąpić w połowie czerwca (12.06)!

Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji. – W najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów zgodnie z zaleceniami i bardzo ściśle określonym trybem sanitarnym, by móc przystąpić do rozgrywek sportowych. Niestety na razie bez publiczności – wyjaśnił premier.

Rozgrywki Ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Ekstraligę żużlową planujemy na połowę czerwca, a żużlowcy 14-dniową kwarantannę będą przechodzić od 8 maja. Bardzo się cieszę, że sport wraca i da nadzieję na powrót do normalności. Mam nadzieję, że sportowcy dostarczą nam emocje, których brakuje – dodała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Podczas konferencji przybliżono kolejny etap – od 4 maja uruchomione zostaną m.in. boiska i korty tenisowe, gdzie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. Z kolei w trzecim etapie ponownie będzie można wejść do hal. Czwarty etap dotyczy większych powierzchni, również w składzie maksymalnie 6 osób.

Decyzje o przejściu z trzeciego do czwartego etapu będą podawane w późniejszym czasie. – Po czwartym etapie postawiłem kropkę. Mam nadzieję, że po czwartym etapie wrócą rozgrywki przy udziale publiczności – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.