„Oddam serce dla drużyny, żeby robić wynik” – wypowiedzi MOJE BERMUDY STALI z #CZEGOR

Fot. Patryk Kowalski

W 11. rundzie PGE Ekstraligi, podopieczni trenera Stanisława Chomskiego pokonali w meczu wyjazdowym ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 51:39. Spotkanie od samego początku było zacięte i dostarczyło kibicom wielu emocji, a goście dopiero w ostatnich trzech biegach odskoczyli rywalom.

Tor na całej szerokości jest przyczepny. Nie mogę zdradzić, o czym rozmawialiśmy na odprawie z trenerem Chomskim. Jest dobrze, ale trzymajmy się tego, a wygramy. Zawsze mam nadzieję, że mojej drużynie uda się wygrać – powiedział w trakcie zawodów Kamil Pytlewski.

Od pierwszego biegu wszystko mi przypasowało. Cieszę się, że trener Stanisław Chomski dał mi możliwość pojechania w próbie toru, bo miałem jakieś wątpliwości. Próba toru bardzo mi pomogła i potem z biegu na bieg jechałem lepiej. Mimo to, po każdym biegu korekty szły cały czas. Ważne, że moje odczucia, co do toru, były trafne i to mnie bardzo cieszy. Fajnie, że wygraliśmy, bo w Gorzowie po przegranym meczu też siedziałem z taką miną, jaką ma teraz Leon Madsen. Doskonale to rozumiem, bo przegrać u siebie. Jest po prostu źle, ale taki jest sport – powiedział Bartosz Zmarzlik w Mix Zone na antenie ELEVEN SPORTS.

– W żużlu chyba nigdy nie można być spokojnym. Z dnia na dzień trzeba być czujnym, obserwować wszystko dookoła, co się dzieje i cały czas ciężko pracować. Chciałbym podziękować panu Ryszardowi i Danielowi Kowalskim, ponieważ bardzo dużo rozmawiamy i wyciągamy dla mnie wspólne wnioski. Powoli zaczynamy wchodzić w taką fazę sezonu gdzie, każde zawody są coraz ważniejsze i trzeba jechać na 120 procent. Musimy cisnąć, ile ja się da, jako drużyna i ja jako Bartek. Na pewno oddam serce dla drużyny, żeby robić wynik – oznajmił mistrz Świata.

 

Aleksandra Gucia