Od upadku do wygranej. Leon Madsen zwyciężył w 1. rundzie IME w Bydgoszczy!

Fot. Patryk Kowalski

Finał nie należał do najłatwiejszych dla zawodnika ELTROX WŁÓKNIARZA. Leon Madsen najpierw upadł na tor, lecz w powtórce pewnie pokonał Piotra Pawlickiego i Daniela Bewleya. Liderem klasyfikacji i zdobywcą złotego plastronu po 1. rundzie jest zawodnik FOGO UNII Leszno z dorobkiem 15 pkt.

Pierwsza startów startów rozpoczęła wygrana Patryka Dudka, który po spektakularnych atakach z powodzeniem wysunął się na pierwszą pozycję, mijając Piotra Pawlickiego. Druga gonitwa należała do duńskich zawodników. Nicki Pedersen dojechał na pierwszej pozycji, a tuż za nim Mikkel Michelsen. Kolejne biegi to wygrane Roberta Lamberta i Daniela Bewley’a.

Druga seria startów rozpoczęła się od wygranej Michelsena, a tuż za nim uplasował się Piotr Pawlicki. Najlepsi w swoich biegach okazali się ponownie Robert Lambert i Madsen. W 8. gonitwie na tor upadł Nicki Pedersen, który został wykluczony z powtórki. W trójosobowym składzie najlepszy był Daniel Bewley, który z dużą przewagą pokonał swoich rywali.

Piotr Pawlicki po dobrym starcie dowiózł do mety 3 „oczka”. Bez szans w 9. wyścigu był Bartosz Smektała. Kolejne zwycięstwo powędrowało do Mikkela Michelsena. Bardzo dobry bieg w wykonaniu Andzejsa Lebedevsa, który zdobył trzy punkty, jak się okazało potem, jedyne w tym dniu. Z rezerwy za Nickiego Pedersena na torze kibice mogli obejrzeć Mateusza Tondera. Patryk Dudek szybko objął prowadzenie w wyścigu kończącym czwartą serię startów i utrzymał to do końca.

Nicki Pedersen, po upadku w pierwszej serii startów, postanowił wycofać się z zawodów. Powodem był ból w kolanie Duńczyka. W piątej odsłonie inauguracyjnych zawodów najlepsi okazali się Piotr Pawlicki, Vadim Tarasenko, Mikkel Michelsen i Jacob Thorssell. W 15. gonitwie Robert Lambert miał ogromne problemy na starcie, które zakończyły się defektem.

Ostatnia seria startów to widowisko i pokaz sił Piotra Pawlickiego, który ze sporą przewagą pokonał swoich rywali. Tym samym zapewnił sobie miejsce w ścisłym finale. Następnie przyszedł czas na zwycięstwo Tarasenki, który „złapał” krawężnik i wyniosło go na bezpieczną odległość. Vaclav Milik do swojego dorobku dorzucił 3 „oczka”. Rewelacyjne zawody i spasowanie w wykonaniu Mikkela Michelsena, który odczytał doskonale tor i kolejny raz dowiózł zwycięstwo do mety. Tym sposobem dołączył do Pawlickiego, a Patryk Dudek zapewnił sobie bieg barażowy.

W nim Dudek zanotował defekt na starcie, a Bewley z Madsenem awansowali do wielkiego finału 1. rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. W biegu tym Leon Madsen, po kontakcie z Mikkelem Michelsenem, upadł na tor.  Zawodnik ELTROX WŁÓKNIARZA po dłuższej chwili opuścił tor o własnych siłach. Z kolei zawodnik MOTORU Lublin został wykluczony. W powtórce gonitwy lider częstochowskiego klubu pokonał swoich rywali i dowiózł pewne zwycięstwo do mety.

Punktacja Indywidualnych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy:

 1. Leon Madsen – 13
 2. Piotr Pawlicki – 15
 3. Daniel Bewley – 11
 4. Mikkel Michelsen – 14
 5. Patryk Dudek – 11
 6. Vadim Tarasenko – 11
 7. Robert Lambert – 8
 8. Kai Huckenbeck – 8
 9. Vaclav Milik – 7
 10. Andzejs Lebedevs – 5
 11. Jacob Thorssell – 5
 12. Bartosz Smektała – 4
 13. Patrick Hansen – 4
 14. Siergey Logachev  – 4
 15. Nicki Pedersen – 3
 16. Timo Lahti – 3
 17. Mateusz Tonder – 0
 18. Wiktor Przyjemski – 0

Paulina Wiśniewska