Od 21 lutego zgrupowanie Falubazu Zielona Góra w Świnoujściu

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Świnoujście po raz drugi będzie miejscem zimowego zgrupowania sportowego zielonogórskiej drużyny. Jak informuje portal falubaz.com, 21 lutego cały Falubaz Zielona Góra wybiera się nad morze, aby tam przez tydzień mocno trenować.

Drużyna do Świnoujścia po raz pierwszy wybrała się rok temu. Idealne położenie obiektu, oraz jego baza treningowa i oferta SPA umożliwiły podopiecznym Piotra Żyto stuprocentowo wykorzystać spędzony czas. Żużlowcy Falubazu Zielona Góra trenowali na najszerszej plaży w Polsce, w okolicznych parkach, a także na sali gimnastycznej oraz boisku piłkarskim. Nie zabrakło także elementów aerobiku oraz odnowy biologicznej.

– Tegoroczne zgrupowanie będzie bardzo podobno do ubiegłorocznego. Zdecydowaliśmy się ponownie na Świnoujście i hotel Interferie, bowiem bardzo dobrze wspominamy nasz ostatni pobyt w tym miejscu. Przed naszą drużyną siedem dni treningów w troszkę innym klimacie niż do tej pory, ale jednocześnie w świetnych warunkach. W planie mamy oczywiście treningi na plaży i w terenie. Pojawimy się także na nowej sali gimnastycznej, którą wybudowano w Świnoujściu. Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny w zgrupowaniu weźmie udział cała drużyna. Będzie to także forma integracji. Mamy nowych zawodników w kadrze i będziemy mieli okazję się lepiej poznać. – powiedział nam trener Piotr Żyto dla falubaz.com.

Nowością na tegorocznym zgrupowaniu będzie obecność trenera UKS AS Zielona Góra, który odpowiadać będzie m.in. za treningi na sali gimnastycznej. – Nasza współpraca z trenerem Radosławem Walczakiem układa się doskonale, a efekty jego pracy z zawodnikami są z roku na rok bardziej widoczne. Zdecydowaliśmy się więc skorzystać z wiedzy i doświadczenia trenerów akrobatyki również podczas naszego pobytu w Świnoujściu – dodał trener Falubazu Zielona Góra.

Źródło: falubaz.com