Obie rundy DMPJ w Toruniu zdecydowanie dla gospodarzy

13.07.2021 12:38

W ostatnią niedzielę (11 lipca) na MotoArenie rozegrano zaległe spotkania 1. i 2. rundy ćwierćfinałowej DMPJ grupy I. W obu odsłonach najlepsi byli zawodnicy miejscowego KS Toruń, który pokonali zespoły z Leszna oraz Rzeszowa.

W pierwszej rundzie najlepszy okazał się KS Toruń (49), za nim na podium stanęła UNIA Leszno II (34), a potem kolejno UNIA Leszno I (23) i 7R STOLARO STAL Rzeszów (11). Świetnie poradzili sobie Karol Żupiński (13), Krzysztof Sadurski (15) i Keynan Rew (10+1). Już w początkowych biegach nie obyło się od kontrowersji. Najpierw wykluczony z powtórki został Aleks Rydlewski (za przerwanie taśmy) i jednocześnie spowodował upadek Krzysztofa Lewandowskiego, który wstał o własnych siłach. W drugim podejściu taśmę przerwał Kamil Marciniec. Pod koniec pierwszej serii w wyścigu nie wystartował Hubert Ścibak, ponieważ nie miał swojego numeru startowego na kevlarze. W biegu dwunastym Krzysztof Sadurski stanął na złym polu. Choć na czas udało mu się to pole zmienić, tak daszkiem kasku zahaczył o taśmę i otrzymał ostrzeżenie za przerwany start. Po przerwie upadek zaliczył Rydlewski, a po zapaleniu czerwonego światła, na torze wylądował także Borowiak. W biegu szesnastym upadł Borowiak, a w powtórce Keynan Rew spowodował wypadek Żupińskiego, dla którego potrzebni byli ratownicy. Ostatecznie podniósł się o własnych siłach.

4. Aleks Rydlewski — 4

W drugiej rundzie toruńska ekipa wygrała z trzema punktami przewagi nad UNIĄ LESZNO I. Na trzecim miejscu uplasowała się UNIA Leszno II (16), a na ostatnim drużyna z Rzeszowa (13). Fantastycznie pojechali Mateusz Affelt (12) oraz ponownie Keynan Rew (14) i Krzysztof Sadurski (13+1). Pierwsza seria bez większych emocji. W czwartym biegu Maksym Borowiak został wykluczony z wyścigu za przekroczenie dwóch minut, po czym sam wycofał się z zawodów. Pozostali zawodnicy dojechali do mety bez większych przeszkód. Później problemy z torem miał jednak Hubert Ścibak, który zaliczył defekt, a w biegu ósmym Buszkiewicz otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Świetne ściganie kibice mogli obejrzeć w biegu szesnastym. Zawodnicy przez cały czas jechali blisko siebie, mijając się nawzajem na dystansie. Ostatecznie wyścig wygrał Karol Żupiński, za nim był Keynan Rew, który pokonał Sadurskiego z niewielką przewagą. Kolizji doświadczyli Buszkiewicz wraz z Żupińskim. Ten pierwszy zahaczył drugiego, po czym obaj upadli na tor. Na szczęście wstali o własnych siłach.

Wyniki 2. rundy ćwierćfinałowej DMPJ w Toruniu (za speedway.torun.pl)”