O zapewnienie awansu do fazy finałowej lub przedłużenie szans na utrzymanie (zapowiedź #LUBGRU)

Fot. Marcin Karczewski

Weekendowe emocje związane z 12. rundą PGE Ekstraligi jeszcze nie opadły, a przed nami pierwsze ze starć 13. kolejki. Zainauguruje ją starcie drużyn, z których jedna walczy o fazę finałową PGE Ekstraligi, zaś druga o utrzymanie. Zapraszamy na stadion i przed ekrany ELEVEN SPORTS 1.

Dla obu drużyn będzie to mecz o bardzo dużej wadze w kontekście końcowej lokaty po rundzie zasadniczej tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. By zapewnić sobie udział w fazie play-off, MOTOR Lublin musi w tym spotkaniu zdobyć przynajmniej jeden duży punkt do ligowej tabeli. Z kolei ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz nadal walczy o utrzymanie się w szeregach najlepszej żużlowej ligi świata. Podopieczni trenera Janusza Ślączki w ligowej tabeli z 5 punktami obecnie plasują się na ostatniej, 8. pozycji.

Faworytem tej potyczki przy Alejach Zygmuntowskich bezsprzecznie są gospodarze, a każdy niezwykle cenny punkt, wywieziony przez ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz z tego spotkania, zwiększy szanse na utrzymanie się w PGE Ekstralidze na sezon 2022.

Pierwsze spotkanie tych zespołów na torze przy Hallera w Grudziądzu po zaciętej walce zakończyło się podziałem punktów, bowiem padł wynik 45:45.

26.07, godz. 20:30 MOTOR Lublin – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz (pierwszy mecz: 45:45)
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:00)
Komentarz: Marcin Kuźbicki, Marcin Musiał
Studio: Anita Mazur, Oskar Bober
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Aleksander Janas
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Bogatą w informacje i statystyki, a także zakulisowe materiały relację LIVE z tego spotkania śledzić można będzie w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. W niej głosować będzie można najlepszego zawodnika spotkania – Rajdera Meczu.

Przypominamy także, iż w dalszym ciągu dołączyć można do gry w Eliga Manager. Na ten moment udział w zabawie bierze blisko 22 100 wirtualnych zespołów. Ponadto, swoich sił sprawdzić można także w Typerze PGE Ekstraligi, który zgromadził już blisko 9 400 graczy. By dołączyć do zabawy i rywalizować z innymi użytkownikami wystarczy posiadać oficjalną aplikację PGE Ekstraligi, dostępną w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Adrian Niemczak