O roli kapitana, celach na przyszły sezon i wspólnej integracji – czat EBUT.PL STALI z kibicami

Fot. Zuzanna Kloskowska

Podczas zimowego obozu przygotowawczego EBUT.PL STALI Gorzów w Finlandii, już po raz kolejny kibice mieli możliwość zadawania pytań na żywo żużlowcom. Tym razem nie był to konkretny zawodnik, lecz cała kadra wicemistrzów Polski.

Pierwszy odpowiedzialność wziął na siebie nowy kapitan gorzowskiego klubu – Martin Vaculik, który opowiedział o swojej nowej funkcji w zespole. – Czuję się dobrze w roli kapitana. Jestem odpowiedzialny za wynik drużyny i będziemy dawać z siebie wszystko. Dziękuję wszystkim za zaufanie i postaram się to potwierdzić dobrymi wynikami na torze – wyjaśnił żużlowiec EBUT.PL STALI.

O wzajemną integrację został zapytany z kolei Oskar Fajfer. Bardzo dobrze dogaduję się z drużyną. Często spotykamy się, jemy razem i naradzamy na przyszły sezon. Bardzo fajnie, że mieliśmy okazję się bliżej poznać – oznajmił. Padło także pytanie o swojego faworyta do jazdy w parze. – Nie ma to dla mnie znaczenia. Teraz regulamin powoduje jazdę tak naprawdę z każdym i z każdego pola. Jest mi to obojętne z kim zacznę jeździć – powiedział nowy zawodnik klubu z nad Warty.

Głosu udzielił również Anders Thomsen, który zapytany został o swoją formę i zdrowie po kontuzji. – Jestem w pełni gotowy do sezonu. Miałem bardzo dobrą i skuteczną rehabilitację w trakcie zimy, także nie mogę się doczekać powrotu na tor. Ponadto podzielił się swoimi indywidualnymi celami w FIM Speedway Grand Prix. – Bardzo chciałbym zakończyć sezon w pierwszej szóstce. Podium też byłoby niezłe ale moim głównym celem jest utrzymanie się w cyklu – stwierdził Duńczyk.

Swoje zdanie na temat U24 Ekstraligi wyraził Wiktor Jasiński. – Uważam, że ten pierwszy rok U24 Ekstraligi był dobry dla każdego. Wyciągnąłem z niego dużo pozytywów i liczę na dobry start w przyszłym sezonie – powiedział 22-latek.

Posted by Stal Gorzów on Sunday, February 19, 2023

Marcin Rusewicz