Wygrana „o błysk szprychy”! Bartosz Zmarzlik ponownie najlepszy w 2021 Betard Wrocław FIM SGP!

Fot. Marcin Karczewski

Fenomenalna walka do ostatnich metrów finału 4. rundy walki o mistrzostwo Świata. Bartosz Zmarzlik pokonał Artema Lagutę o „pół koła” i tym samym zwyciężył 2021 BETARD Wrocław FIM SGP. Na trzecim stopniu podium uplasował się Leon Madsen. Tai Woffinden był czwarty, a Maciej Janowski odpadł w półfinale.

W pierwszej serii walka pomiędzy Taiem Woffindenem i Bartoszem Zmarzlikiem, z której zwycięsko wyszedł Brytyjczyk i to on zameldował się na mecie jako pierwszy. Drugi bieg to rywalizacja Martina Vaculika i Jasona Doyle’a, gdzie lepszy okazał się zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Trzy „oczka” powędrowały do Artema Laguty, a pierwszą serię startów zamknął Maciej Janowski, który z trzeciego miejsca pewnie przedarł się na pierwsze.

Woffinden po trzeciej serii nadal był niepokonany. Z kolei po fenomenalnej walce w 10. biegu zwycięstwo odniósł Maciej Janowski. W 11. wyścigu za utrudnianie startu ostrzeżenie otrzymali Jason Doyle i Gleb Chugunov. W powtórce najlepszy okazał się Max Fricke. Do zwycięzców dołączył Artem Laguta – zwycięzca 12. biegu.

W czwartej odsłonie zawodów, Tai Woffinden musiał ustąpić miejsca Emilowi Sayfutdinovowi. W tej serii Leon Madsen i Bartosz Zmarzlik pierwsze wygrane w sobotniej rundzie Grand Prix we Wrocławiu. Laguta natomiast zakończył tę część trzecim triumfem na swoim koncie.

W 17. biegu Jason Doyle otrzymał drugie ostrzeżenie, co sprawiło, że zawodnik FOGO UNII Leszno został wykluczony z powtórki wyścigu. W jego miejsce pojawił się Tobiasz Musielak, który wjechał w taśmę. Zastąpił go Bartłomiej Kowalski. Linię mety w trzeciej odsłonie 17. gonitwy pierwszy przekroczył Tai Woffinden, a Kowalski powalczył z Janowskim o 1 punkt. Górą ostatecznie był kapitan BETARD SPARTY. Gleb Chugunov zwyciężył w kolejnym biegu. Ostatnią serię 3 „oczkami” zamknęli Anders Thomsen oraz Bartosz Zmarzlik.

Pierwszym półfinał to show w wykonaniu Leona Madsen i Taia Woffindena, którzy awansowali do wielkiego finału. Stawkę ostatniego wyścigu uzupełnili Bartosz Zmarzlik i Artem Laguta, którzy również radowali kibiców swoją jazdą. Start finału 2021 BETARD Wrocław FIM SGP wygrał Rosjanin, który długo prowadził. Ostatecznie Zmarzlik na ostatnich metrach wyprzedził Lagutę i Polak ponownie okazał się najlepszy na Stadionie Olimpijskim.

Wyniki 2021 BETARD Wrocław FIM SGP (4. runda):

 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 18
 2. Artem Laguta (MFR) – 17
 3. Leon Madsen (Dania) – 15
 4. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 16
 5. Maciej Janowski (Polska) – 10
 6. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 9
 7. Emil Sayfutdinov (MFR) – 8
 8. Max Fricke (Australia) – 8
 9. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 7
 10. Jason Doyle (Australia) – 7
 11. Martin Vaculik (Słowacja) – 5
 12. Gleb Chugunov (Polska) – 5
 13. Anders Thomsen (Dania) – 4
 14. Oliver Berntzon (Szwecja) – 4
 15. Matej Zagar (Słowenia) – 4
 16. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 1
 17. Tobiasz Musielak (Polska) – t
 18. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 0

Klasyfikacja generalna:

 1. Maciej Janowski (Polska) – 66
 2. Artem Laguta (MFR) – 66
 3. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 63
 4. Emil Sayfutdinov (MFR) – 58
 5. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 50
 6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 44
 7. Leon Madsen (Dania) – 44
 8. Martin Vaculik (Słowacja) – 34
 9. Max Fricke (Australia) – 33
 10. Jason Doyle (Australia) – 28
 11. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 27
 12. Anders Thomsen (Dania) – 24
 13. Matej Zagar (Słowenia) – 17
 14. Oliver Berntzon (Szwecja) – 8
 15. Gleb Chugunov (Polska) – 8
 16. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 7

 

Paulina Wiśniewska