Nowy format Typera PGE Ekstraligi od sezonu 2021

Zmiany w Eliga Manager nie będą jedynymi, które czekać będą na kibiców w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. W sezonie 2021 przekształcony zostanie Typer PGE Ekstraligi, na który składać się będą cztery nowe rodzaje typowania.

Tegoroczną odsłonę konkursu stanowić będą:

  • Typowanie miejsc drużyn najlepszej żużlowej ligi świata na koniec sezonu – należy prawidłowo przewidzieć kolejność drużyn (1-8). Za każde dobrze wskazane miejsce, gracz otrzymuje 2 punkty.
  • Typowanie wyników spotkań fazy zasadniczej oraz finałowej – wskazanie liczby punktów zdobytych przez drużyny w każdym meczu w przedziale od 0 do 75. Za każdy dobrze wytypowany wynik (prawidłowe wytypowanie punktów obu drużyn na koniec spotkania) przyznawane są 3 punkty, a za każdy dobre wyłonienie zwycięzcy lub remisu – 1 punkt.
  • Typowanie najskuteczniejszego zawodnika w danej drużynie w ramach każdego meczu (dotyczy punktów zdobytych na torze i bonusów) – za poprawne wytypowanie obu rzeczy kibic otrzymuje 1 punkt za zespół (łącznie za spotkanie zdobyć można 2 „oczka”)
  • Typowanie lepszego z zaprezentowanej pary żużlowców – z jednego meczu PGE Ekstraligi 2021 do typowania wskazana będzie para zawodników (po jednym z każdej drużyny) w celu wskazania tego, który wywalczy w nim większą liczbę punktów i punktów bonusowych. Za poprawny wybór, gracz otrzymuje 1 punkt.

W Typerze PGE Ekstraligi przewidziane są również nagrody. Dla czterech najlepszych kibiców w każdej rundzie (od 1 do 18) będą to czapki #SmakŻużla. Z kolei na najlepszą „piątkę” w klasyfikacji generalnej czekać będą zegarki AZTORIN.

Klasyfikacja generalna Typera PGE Ekstraligi będzie zsumowaniem wszystkich czterech aktywności. Szczegółowy regulamin typera PGE Ekstraliga przedstawi przed rozpoczęciem sezonu 2021.