Nowe zasady startów zawodników o statusie „gościa” w drugiej lidze

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Kluby PGE Ekstraligi oraz pierwszoligowcy do 15 marca mogą zgłosić zawodników, którzy w nowym sezonie rozgrywkowym będą występowali na zasadach „gości” w drugiej lidze. Regulamin Przynależności Klubowej przewiduje, iż mogą być nimi: jeden zawodnik do lat 23 (pod numerami 1-5 lub 9-13) oraz dowolna liczba krajowych zawodników młodzieżowych do lat 21 (pod numerami 1-7 lub 9-15).

Aby wziąć udział w zawodach na zasadzie „gościa”, zawodnik musi być zawodnikiem klubu PGE Ekstraligi lub pierwszoligowcem (włączając w to wypożyczenie) i posiadać zgodę tego klubu na udział w zawodach drugiej ligi na zasadzie „gościa”. Zgłoszonych zawodników będzie można kontraktować przez cały sezon, ale posiadać można ich tylko dwóch.

Regulamin Przynależności Klubowej.

Do dwóch „gości” może wystąpić w meczu drugiej ligi po spełnieniu warunków:

1) jeden pod numerem startowym 1-7 lub 9-15: krajowy zawodnik młodzieżowy do lat 21, który nie może być zawodnikiem klubu startującego w rozgrywkach DMP posiadającego drugą drużynę (rezerwową) oraz nie może być finalistą DMŚJ i IMŚJ z roku poprzedzającego dany sezon,

2) jeden pod numerem startowym 1-5 lub 9-13: ze statusem zawodnika do lat 23, który nie może być zawodnikiem klubu startującego w rozgrywkach DMP posiadającego drugą drużynę (rezerwową).