Nowe nadzieje na kolejne punkty (zapowiedź Eliga Manager)

Ponad 20 tysięcy osób, być może z wypiekami na twarzy, będzie w piątek i niedzielę obserwować zmagania w ramach 5. i 4. rundy PGE Ekstraligi. Nadrabianie zaległości będzie dobrą okazją do przekonania się, czy ruchy podjęte w terminach zgłoszeń zespołów na podane kolejki okazały się trafne.

Trwa drugie okienko transferowe w ramach Eliga Manager. Następna okazja do roszad w składzie nadarzy się za miesiąc, 29 czerwca. Nowy regulamin gry zezwala na „dokupywanie” KSM, z czego część graczy skwapliwie korzysta, budując możliwie najsilniejszy, w ich wyobrażeniu, skład. Po drugiej stronie barykady są ci, którzy obserwują rozwój sytuacji, nie podejmując nerwowych ruchów i nie wprowadzając zmian w składach. Być może jednak do czasu. To, jaka taktyka jest bardziej skuteczna, okaże się pod koniec kampanii 2021.

Ten weekend może sporo namieszać w klasyfikacji graczy. Nadrobione zostaną zaległości z 5. i 4. kolejki, zniecierpliwieni wirtualni trenerzy wreszcie będą dysponować kompletem punktów i wyników, i na tej podstawie będą mogli podejmować dalsze decyzje. Zmiany są w tym sezonie jedyną pewną rzeczą w grze. Co tydzień na pozycji lidera znajduje się inny gracz, obecnie palmę pierwszeństwa dzierży FILIPEUH, który o 8 małych punktów wyprzedza drugiego w zestawieniu Jastki. Warto jednak zauważyć, że w pierwszej dziesiątce klasyfikacji jest pięciu graczy, których KSM jest wyższy niż wyjściowe 41 punktów. Widać zatem, że możliwość odpłatnego zwiększenia siły rażenia poszczególnych drużyn cieszy się dużą popularnością.

Czy taka taktyka zda egzamin? Teoretycznie tak, im więcej zaprawionych w boju zawodników w składzie, tym większa szansa na duże zdobycze punktowe. W minionej kolejce jeden z użytkowników zdobył łącznie imponujące 85 punktów. Jeśli czytelnicy tego tekstu wyrażą taką chęć, to zachęcamy do pochwalenia się swoimi wynikami w komentarzach pod postem na FB i TT. Powodzenia!