Nowe informacje o FIM Speedway Grand Prix 2020. Turniej wraca do Gorzowa!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Organizatorzy cyklu o Indywidualne Mistrzostwo Świata przekazali nowe informacje dotyczące sezonu 2020. Tegoroczna odsłona walki o złoty medal rozpocznie się 28 sierpnia i zawita do takich miast, jak Wrocław, Gorzów, Praga czy Toruń. W pierwszych trzech lokalizacjach odbędą się dwie rundy pod rząd, z kolei nadal nie jest znane miejsce rozegrania przedostatniej rundy.

Każda z rund odbywać się będzie w piątki oraz soboty. Początek FIM SGP 2020 zaplanowany został na 28 i 29 sierpnia. Inauguracja walki o IMŚ będzie miała miejsce na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Po dwóch latach cykl wraca do Gorzowa. Wtedy najlepszy okazał się Martin Vaculik. Następnie zawodnicy przeniosą się do Pragi, a wszystko zwieńczy finał w Toruniu. Do obsadzenia została przedostatnia runda zmagań (2 października).

Aktualny kalendarz FIM Speedway Grand Prix 2020:

28 i 29 sierpnia – Wrocław
11 i 12 września – Gorzów
18 i 19 września – Praga
2 października – TBA
3 października – Toruń

Poznaliśmy również nowe wiadomości dotyczące FIM Speedway of Nations. Najlepsze pary świata zmierzą się bezpośrednio w finale w Manchesterze (24 i 25 października). Zrezygnowano z rozegrania półfinałów, więc w ostatecznej rywalizacji o złoty medal wezmą udział reprezentacje Rosji, Polski, Australii, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Czech, którzy zajęli miejsce Niemców.