Norbert Krakowiak: Integracja jest przez cały czas (wywiad)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Nad polskim morzem trwa obóz zawodników oraz sztabu szkoleniowego Falubazu Zielona Góra. Po raz pierwszy na zgrupowaniu nie zabrakło ani jednego zawodnika. O treningach podczas obozu i poprzedzającej cały wyjazd akcji „60 godzin z Falubazem”, w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, opowiedział junior zespołu – Norbert Krakowiak.

Nikola Łączka: Jak podoba ci się obóz z całą drużyną nad morzem?

Norbert Krakowiak: Na razie mija nam pierwszy dzień. Myślę, że oceny zostawię na koniec obozu, ale zaczyna się fajnie i aktywnie. Jesteśmy w świetnym miejscu, bo mamy tylko 100 metrów do morza, więc można się przejść i powdychać trochę jodu.

Jakie są wasze plany na kolejne dni?

Na ogół codziennie mamy zaplanowany rano rozruch, potem czas na śniadanie i drugi trening około godziny 10. Później obiad i po południu kolejny trening na sali, a wieczorem dla chętnych jeszcze jakiś basen oraz sauny. Ciągle w ruchu, bardzo na sportowo.

A co na obozie stanowi za punkt integracyjny drużyny?

Mieliśmy spotkanie, na którym m.in. omawialiśmy zmiany regulaminowe, nową tabelę biegową. Jest dużo takich wspólnych zajęć i one same nas integrują. Myślę, że dużo kontaktu mamy ze sobą. Mamy okazje do porozmawiania, więc integracja jest przez cały czas.

Przed obozem, jak co roku, całą drużyną braliście udział w akcji „60 godzin z Falubazem”, opowiesz krótko o tych trzech dniach projektu?

Jest bardzo intensywnie. Mimo, że fizycznie się nie trenuje, to od samego chodzenia i nawet od dwugodzinnego podpisywania autografów można być zmęczonym, ale to jest ważne, żeby mieć kontakt z kibicami i ze sponsorami. Fajnie, że coś takiego powstaje ze strony klubu.

Było jakieś wydarzenie w akcji „60 godzin z Falubazem”,  które najbardziej ci się spodobało?

Myślę, że śniadanie biznesowe było bardzo fajne. W tym roku znałem już więcej osób, bo w tamtym byłem takim „świeżakiem”, ale generalnie wszystko w całej akcji w tym, jak i w tamtym roku, było super.

Nikola Łączka