Nina Kropeczka i Przyjaciele. Nina Słupska po trzech miesiącach od terapii genowej (wideo)

fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Dwuletnia Nina Słupska z Lublina (bratanica sędziego PGE Ekstraligi, Pawła Słupskiego), chorująca na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) otrzymała terapię genową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Nina otrzymała „najdroższy lek na świecie” 17 września 2021 roku.

– Następne duże cele przed nami – będziemy do nich dążyć z całych sił. Przed nami daleka droga, ale ciągle cieszymy się jak dzieci, że zdrowie Kropeczki się polepszyło i z każdym miesiącem nabiera sił – napisał na Instagramie tata Niny Słupskiej

Pojawiły się pierwsze informacje na temat zdrowia dziewczynki. Poprawie uległ odruch odkrztuszania. Po terapii Ninie spadła odporność, ale obecnie dziewczynka czuje się zdecydowanie lepiej. Na leczenie Niny potrzebne było ponad 9 000 000 zł. Zbiórka rozpoczęła się i została przeprowadzona w ubiegłym roku od razu po dokładnej diagnozie choroby dziewczynki.

W projekt „Nina Kropeczka i Przyjaciele” zaangażowało się wiele znanych osób, artystów na czele z aktorką, Katarzyną Bujakiewicz, ale również sportowców, zwłaszcza żużlowców i fanów „jazdy w lewo” oraz niezliczone grono wolontariuszy, wspierających m.in. w organizacji ulicznych zbiórek, imprez czy kiermaszów. Specjalny reportaż o Ninie Słupskiej powstał w ramach jednego z odcinków cyklu „Całkiem niezła historia” emitowanego na antenie w TVP3 w poniedziałki, środy i piątki o 23.45. Cały materiał do obejrzenia TUTAJ.