Niespodziewana wygrana częstochowian we Wrocławiu. Groźny wypadek Daniela Bewleya

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ pokonał BETARD SPARTĘ 49:41 w meczu 11. rundy PGE Ekstraligi. Goście zdobyli także punkt bonusowy (101:79). Bardzo niebezpieczny upadek w 14. biegu zaliczył Daniel Bewley, który został przetransportowany do szpitala.

W 14. wyścigu, Brytyjczyk walczył o drugą pozycję razem z Jonasem Jeppesenem. Na 1. łuku doszło do kontaktu między nimi, po czym chwilę potem Duńczyk zahaczył o tylne koło Jakuba Miśkowiaka i puścił motocykl. Niestety Bewley uderzył w maszynę zawodnika z Częstochowy i z dużym impetem uderzył w bandę i przelatując bezwładnie przez nią. Zawodnik BETARD SPARTY został zabrany do szpitala na prześwietlenia całego ciała, a wykluczony został żużlowiec z Danii.

Cały mecz toczył się pod dyktando ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA, który po trzech biegach prowadził już nawet różnicą 10 punktów. Potem BETARD SPARTA zaczęła odrabiać straty. Przed biegami nominowanymi różnica wynosiła 4 „oczka”. Po wypadku w przedostatniej gonitwie dnia, goście utrzymali przewagę, a ostatni wyścig wygrali podwójnie.

Rajderem meczu został Kacper Woryna (13+1), który razem z Leonem Madsenem (14) byli liderami swojej drużyny. W ekipie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Maciej Janowski (15 w siedmiu biegach).

Pełna relacja dostępna TUTAJ