Niespodzianka na SGP Arena. BETARD Sparta lepsza od forBET Włókniarza!

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

forBET Włókniarz zrewanżować się za porażkę z mistrzem Polski, jednak plan ten nie powiódł się. Tym razem lepsi okazali się żużlowcy BETARD Sparty Wrocław, którzy wygrali 49:41. Świetny powrót po kontuzji barku zanotował Maciej Janowski – zdobywca 11 punktów i bonus. Na trybunach zasiadło 11 000 kibiców.

Oprócz Polaka najwięcej punktów zdobył Tai Woffinden (12+1). W obozie gospodarzy liderami byli Matej Zagar oraz Leon Madsen którzy zdobyli po 12 punktów (obaj w sześciu startach).

Rajderem Meczu został wybrany Maciej Janowski.

Ta ręka jest zmęczona i odczuwam skutki meczu. Cieszę się, że wytrzymała i z powodzeniem się ścigać. Szczerze mówiąc chłopacy mają też doskonały sprzęt. Od tych dwóch ostatnich spotkań w ten zespół coś weszło. Wszyscy się nakręcają. Wrócił duch spartan – powiedział Janowski.

Nic nie dzieje się złego. To jest sport. Dwa mecze u siebie nie byliśmy szybcy. Przegraliśmy, ale nie poddajemy się i to nie jest nasze ostatnie słowo. Chcielibyśmy trenować więcej u siebie, ale pogoda wiadomo jaka była. Spędziłem cały tydzień tutaj, aby poćwiczyć. Taki jest los. Trzeba porażkę wziąć na klatę – wyjaśnił Matej Zagar.

Więcej o meczu TUTAJ.

Fot. Zuzanna Kloskowska