Niemoc Falubazu w Derbach Lubuskich (komentarze #ZIEGOR)

CASH BROKER Stal Gorzów zwyciężyła w 95. Derbach Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze 47:43. Gorzowianie przypieczętowali zwycięstwo w trzynastej gonitwie dnia. Najskuteczniejszym zawodnikiem Falubazu Zielona Góra był Patryk Dudek (14+1). W drużynie rywali królował Bartosz Zmarzlik (12+1).

Po meczu powiedzieli:
Stanisław Chomski (trener Cash Broker Stal Gorzów): – Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy i tak było. Podobnie będzie w meczu rewanżowym. Próbowałem wprowadzić dobrą atmosferę z moimi współpracownikami. Debiut Grzegorza Walaska w naszej drużynie, przeciwko drużynie, w której się wychował nie jest łatwą sprawą. Dzięki komunikacji w naszej drużynie to my nadawaliśmy ton w drugiej części zawodów. Dzisiejsze zawody były widowiskowe. Zespół stanął na wysokości zadania. Cichym bohaterem był Walasek, który wywalczył dziesięć punktów. Bez tych oczek byłoby nam ciężko wygrać. Rafał Karczmarz po kontuzji zdobył ważne punkty. Każdy dołożył swoją cegiełkę, za co serdecznie dziękuję.

Bartosz Zmarzlik (zawodnik Cash Broker Stal Gorzów): – Po występie w Grand Prix w Pradze brałbym ten wynik w ciemno. Jechałem na tych samych silnikach. Przed meczem nastąpiły mocne przewroty w sprzęcie. Ważne, że wskoczyłem na odpowiedni poziom w PGE Ekstralidze. Kolejne punkty w tabeli i walczymy dalej.

Adam Skórnicki (trener Falubaz Zielona Góra): – Przegraliśmy zacięty pojedynek. Najbardziej żal mi jest zawodników, bo po trzynastym biegu miny mieliśmy nietęgie. Włożyliśmy mnóstwo pracy w to co działo się na torze, ale nie poparliśmy tego wynikiem. Cień nadziei było widać w juniorach, bo dobrze wychodzili spod taśmy, ale problem jest w utrzymaniu pozycji przez cztery okrążenia. Mam nadzieję, że niedługo nie będzie to dla nich problemem. Oni bardzo przeżywają swoje starty i ciężko jest ich utrzymać w odpowiedniej koncentracji. Były dobre wyścigi ze strony Dudka, Jensena i Protasiewicza, który szarpał ile mógł. Pojawiła się u nas dziura w zestawieniu Grzegorz Zengota – Jacob Thorssell. Nie udało się niestety zdobyć żadnych punktów.

Patryk Dudek (zawodnik Falubaz Zielona Góra): – Gratulacje dla trenera Chomskiego i drużyny. Szkoda naszego meczu, ponieważ dobrze sobie radziliśmy. Niestety, przegraliśmy to spotkanie. Zabrakło nam szczęścia bądź momentu na przełamanie.

Paweł Błoch
Fot. Łukasz Trzeszczkowski