Nielsen najskuteczniejszym, a Jeppesen najbardziej zapracowanym zawodnikiem U24 Ekstraligi

24.08.2022 10:36

We wtorek (23 sierpnia) rozegrane zostały zaległe mecze ostatniej kolejki rundy zasadniczej U24 Ekstraligi. Do finału rozgrywek awansowały ARGED MALESA Ostrów i AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Matias Nielsen, a najwięcej biegów odjechał Jonas Jeppesen. Tak wynika ze statystyk sezonu regularnego.

W odróżnieniu od rozgrywek PGE Ekstraligi w U24 Ekstralidze awans do rundy finałowej zapewniły sobie tylko 2 drużyny – ARGED MALESA Ostrów i AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno. Walka o końcowy triumf rozstrzygnie się na zasadach dwumeczu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Lesznie i zaplanowano je na 30 sierpnia (wtorek), natomiast tydzień później (6 września) odbędzie się rewanż w Ostrowie.

Matias Nielsen najskuteczniejszym zawodnikiem U24 Ekstraligi

Żużlowiec ARGED MALESA Ostrów Wlkp., Matias Nielsen został najskuteczniejszym zawodnikiem rundy zasadniczej U24 Ekstraligi 2022 notując 2,595 pkt/bieg. Warto jednak nadmienić, że wyższą średnią (2,815 pkt/bieg) legitymował się reprezentujący GKM Grudziądz, Norbert Krakowiak. 23-latek nie został jednak sklasyfikowany, ponieważ wystąpił w zbyt małej liczbie spotkań (7). Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kowalski z WTS SPARTY Wrocław (2,468 pkt/bieg). Trzecie miejsce przypadło Keynanowi Rew (2,463 pkt/bieg) jeżdżącemu dla AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno. Na kolejnych pozycjach zostali sklasyfikowani: Tim Sorensen (2,247 pkt/bieg), Jonas Jeppesen (2,218 pkt/bieg), Wiktor Jasiński (2,206 pkt/bieg), Kacper Pludra (2,190 pkt/bieg), Michał Curzytek (2,156 pkt/bieg), Emil Breum Arkensen (2,153 pkt/bieg) natomiast pierwszą dziesiątkę zamyka Krzysztof Lewandowski (2,136 pkt/bieg).

TOP-10 najskuteczniejszych zawodników rundy zasadniczej U24 Ekstraligi:

1. Matias Nielsen (ARGED MALESA Ostrów Wlkp.) – (2,595 pkt/bieg)

Jonas Jeppesen najbardziej zapracowanym żużlowcem

Najwięcej punktów w rundzie zasadniczej rozgrywek U24 Ekstraligi zdobył żużlowiec WŁÓKNIARZA Częstochowa, Jonas Jeppesen, który uzbierał na swoim koncie 171 oczek i 2 bonusy. Drugie miejsce w tej klasyfikacji z liczbą 151 punktów i 13 bonusów zajął Tim Sorensen. Na trzeciej lokacie uplasował się Bartłomiej Kowalski, który zdobył 148 punktów i 5 bonusów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Wiktor Jasiński (143+7), Kacper Pludra (136+2), Michał Curzytek (128+10), Damian Ratajczak (127+10), Lukas Baumann (125+16) oraz Keynan Rew i Jakub Krawczyk (obaj po 125+8).

TOP-10 zawodników z największą liczbą punktów w rundzie zasadniczej U24 Ekstraligi: