Niedzielna rywalizacja w Krośnie i Toruniu (zapowiedź #KROGOR i #TORLUB)

Fot. Marcin Karczewski

Emocje w pierwszym spotkaniu dnia zaserwują kibicom CELLFAST WILKI Krosno i EBUT.PL STAL Gorzów. Kolejne zmaganie to rywalizacja PLATINIUM MOTORU Lublin, który walczyć będzie o zwycięstwo z gospodarzami – FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM Toruń. Transmisja w CANAL+ Sport 5 oraz usłudze CANAL+ Online.

Drużynie z Krosna na dwóch ostatnich spotkaniach nie udało się wywieźć zwycięstwa. Ostatni mecz był dla nich nie lada wyzwaniem, ponieważ przyjechali na tor aktualnego mistrza Polski. Najlepiej zaprezentował się tam Jason Doyle zdobywając 8 punktów. Zespół z Gorzowa również nie miał łatwego zdania. Musieli zmierzyć się z liderem tabeli – BETARD SPARTĄ Wrocław. Górą po raz kolejny okazała się drużyna gospodarzy, wygrywając 49:41. Oba zespoły, podrażnione ostatnimi porażkami, będą chciały wyjść zwycięsko z tego spotkania. Komu się to uda?

21.05, godz. 16:30 CELLFAST WILKI Krosno – EBUT.PL STAL Gorzów (LIVE CANAL+ Sport 5/ CANAL+ Online)
Studio: Mateusz Kędzierski, Marek Cieślak
Komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski
Reporterzy: Robert Sitnicki, Natalia Pietrucha

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Dla zespołu z Torunia ostatnia runda obfitowała w dwa cenne punkty, które wywalczyli na swoim torze z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz. Tym razem będą gościć drużynę z Lublina, jadącą w osłabieniu z powodu kontuzji Dominika Kubery. Z całą pewnością  zwycięstwo w tym meczu nie będzie łatwym zadaniem dla gospodarzy – lublinianie zajmują drugie miejsce w tabeli z tylko jedną przegraną.

21.05, godz. 19:15 FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń – PLATINIUM MOTOR Lublin (LIVE CANAL+ Sport 5/ CANAL+ Online)
Studio: Daria Kabała – Malarz, Tomasz Gollob
Komentarz: Maciej Noskowicz, Patryk Malitowski
Reporterzy: Łukasz Benz, Piotr Kaczorek 

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Michał Wojaczek

21.05, godz. 21:15 Magazyn PGE Ekstraligi (LIVE CANAL+ Sport 5/ CANAL+ Online)

Obsada:

  • Daria Kabała – Malarz
  • Patryk Malitowski
  • Mirosław Jabłoński
  • Piotr Kaczorek
  • Leszek Demski

Kibice mogą liczyć również na emocje, gdyż podczas meczów PGE Ekstraligi będą mogli uczestniczyć w promocji i wygrywać 2-paki Red Bulla (dla 100 pierwszych zgłaszających się do promocji w każdym meczu – koniecznie po oddaniu głosu na Juniora Meczu w Ekstraliga App).

Aplikacja dostępna jest TUTAJ
Więcej o akcji Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ

Natalia Trybuła