Niedziela w PGE Ekstralidze. Kluczowe derby w Grudziądzu (zapowiedź #GORCZE i #GRUTOR)

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

PGE Ekstraliga włącza piąty bieg. Walka o bezpieczną lokatę na koniec sezonu zasadniczego nabiera tempa, w efekcie czego coraz więcej wiemy o potencjale i formie poszczególnych ekip. W niedzielę zespół Roberta Sawiny udaje się na arcyważne spotkanie do Grudziądza. Chwilę wcześniej w Gorzowie Wielkopolskim MOJE BERMUDY STAL podejmie ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA. Oba mecze LIVE w CANAL+ SPORT 5.

Zarówno gorzowianie, jak i częstochowianie wygrali swoje ostatnie mecze i teraz obie ekipy będą chciały podtrzymać passę. Zwycięstwo gospodarzy, MOJE BERMUDY STALI, będzie o tyle trudniejsze, że przystąpią do tej rywalizacji osłabieni brakiem Szymona Woźniaka. Jeden z kluczowych żużlowców Stanisława Chomskiego doznał urazu podczas środowego ćwierćfinału IMP w Gdańsku i w niedzielnych zawodach będzie musiał pauzować. To spore osłabienie gorzowskiego teamu. Woźniak to drugi, po Bartoszu Zmarzliku, najskuteczniejszy zawodnik tej drużyny (średnia 2.158 pkt./bieg) i niezwykle trudno będzie go zastąpić. W jego miejsce w składzie pojawił się Wiktor Jasiński.

Goście z Częstochowy nabierają wiatru w żagle. Po dwóch zwycięstwach z rzędu (w Ostrowie i u siebie z BETARD SPARTĄ Wrocław) drużyna Lecha Kędziory wygląda coraz pewniej i stabilniej. Liderzy Leon Madsen i Fredrik Lindgren jadą jak na liderów przystało, a całkiem niezłą dyspozycję prezentuje też Kacper Woryna. Formy wciąż szuka Jakub Miśkowiak, ale kiedy i on ją znajdzie, ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ być może stanie się drużyną kompletną. Czy taką zobaczymy już w najbliższą niedzielę?

08.05, godz. 16:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE w CANAL+ SPORT 5/CANAL+ Online

Studio: Michał Łopaciński, Marek Cieślak
Komentarz: Michał Mitrut, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

Żużlową niedzielę zwieńczy bardzo ważny dla układu tabeli mecz w kujawsko-pomorskim. ZOOLESZCZ GKM Grudziądz podejmie u siebie FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń, który jak do tej pory sprawia wrażenie zespołu mało wyrazistego. A przecież na papierze, mimo braku Emila Sayfutdinova, ta drużyna wygląda nadzwyczaj konkretnie. Czterech zawodników z mistrzowskiego cyklu FIM Speedway Grand Prix, mogących sześć razy pojawić się na torze w każdym z ligowych spotkań, powinno w teorii bardzo dobrze radzić sobie na torach PGE Ekstraligi. W Toruniu coś jednak nie gra tak jak powinno, a skutkiem tego jest siódme, przedostatnie miejsce w tabeli. Spotkanie w Grudziądzu to więc okazja na przełamanie w meczu wyjazdowym i podreperowanie sportowego wizerunku.

Grudziądzanie po ostatniej domowej porażce z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów (39:51) są zmuszeni wygrać niedzielny mecz, o ile wciąż chcą być ważnym graczem w rywalizacji o miejsce w play-off. Po tamtym spotkaniu nie brakowało opinii, że głównym powodem tak przykrego dla miejscowych kibiców rezultatu był tor, znacząco różniący się od tego, na którym udało się pokonać aktualnego mistrza kraju, zespół BETARD SPARTY Wrocław. W ubiegłym tygodniu mecz do zapomnienia zaliczyli Przemysław Pawlicki i Norbert Krakowiak. Bez ich wkładu w wynik całej drużyny grudziądzanom będzie trudno myśleć o sukcesie w starciu z ekipą z Torunia.

08.05, godz. 19:15 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
LIVE w CANAL+ SPORT 5/CANAL+ Online

Studio: Marcin Majewski, Tomasz Gollob
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Rafał Martuszewski